REKLAMA

Rząd zwiększył dotacje dla mniejszości narodowych i etnicznych

  • Autor: bad
  • 28 grudnia 2016 18:52
Rząd zwiększył dotacje dla mniejszości narodowych i etnicznych Rząd zwiększył dotacje dla mniejszości narodowych i etnicznych. (fot.wikipedia.pl)

• Informacje podane w artykule "Gazety Wyborczej" pt. „Rząd uderza w mniejszości narodowe” są nieprawdziwe - podaje MSWiA.
• Tylko w 2017 roku na realizacje zadań mających na celu ochronę, zachowanie i rozwój tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz zachowanie i rozwój języka regionalnego MSWiA przeznaczy o 900 tys. zł więcej niż w roku 2016.

Jak informuje MSWiA, informacje podane w środowym (28.12) artykule Gazety Wyborczej pt. „Rząd uderza w mniejszości narodowe” są nieprawdziwe. Według resortu, rząd ani nie zmniejszył dotacji, ani tym bardziej nie „uderza w mniejszości narodowe”, jak twierdzi autor artykułu GW.

- Wręcz przeciwnie, tylko w 2017 roku na realizacje zadań mających na celu ochronę, zachowanie i rozwój tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz zachowanie i rozwój języka regionalnego, MSWiA przeznaczy o 900 tys. zł więcej niż w roku 2016 - informuje MSWiA.

Resort spraw wewnętrznych dodaje, że priorytetem resortu jest sprawiedliwy i racjonalny podział środków przeznaczonych na dotacje. Każdy wniosek został poddany szczegółowej analizie na podstawie kryteriów, które były ustalane i konsultowane na posiedzeniach Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Wszystkie zainteresowane podmioty miały możliwość zapoznania się z zasadami postępowania przy udzielaniu dotacji w 2017 roku.MSWiA rozdzieliło już 11 189 080 zł na realizację zadań związanych z mniejszościami narodowymi i etnicznymi. Dodatkowo, na projekty, które wpłyną w do Ministerstwa w przyszłym roku pozostawiliśmy kwotę 5 314 920 zł, która w całości zostanie wykorzystana na ich finansowanie.

Przypominamy, że wszystkie zainteresowane podmioty zostały poinformowane, o tym że mogą do 16 stycznia 2017 roku zwrócić się do Ministerstwa z prośbą o ponowne przeanalizowanie swoich wniosków. Decyzja ta jest zgodna z ustaleniami przyjętymi na ostatnim posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA