REKLAMA

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wchodzi na YouTube

  • Autor: GP
  • 08 grudnia 2016 11:48

• Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) zdecydowało się informować o działaniach wokół infrastruktury krytycznej (IK).
• Rządowa agenda chce to robić przez internet, w tym celu stworzono dedykowany kanał na YouTube, pod swoją własną nazwą.

W połowie grudnia (7) ruszył nowy kanał Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Na platformie internetowego giganta Google można zobaczyć kilka materiałów, które poświęcone są tzw. infrastrukturze krytycznej. Tj. całości polskich systemów informatyczno-cyfrowych, które w dzisiejszej rzeczywistości determinują poprawne działanie gospodarki i państwa.

- Nie każdy strategiczny obiekt należy do infrastruktury krytycznej (IK) - doprecyzowuje RCB. - O tym czy dany zalicza się do IK decydują szczegółowe kryteria zapisane w niejawnym załączniku do Narodowego Programu Infrastruktury Krytycznej.

W skład IK należą: sieci teleinformatyczne, sieci kluczowych instytucji finansowych, wodociągów, transportu, czy ratownictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA