REKLAMA

Rządowy program 75+ wielkim rozczarowaniem?

  • Autor: RynekSeniora.pl
  • 30 września 2016 11:14
Rządowy program 75+ wielkim rozczarowaniem? Na specjalnym wykazie leków 75+ znalazło się 1129 środków, stosowanych m.in. w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, wysokiego poziomu cholesterolu czy osteoporozy. (Fot. Shutterstock)

• Zainteresowanie receptami na leki 75+ jest na razie umiarkowane, bo seniorzy liczyli na dużo większe oszczędności.
• Spodziewanego paraliżu nie przeżywają ani małopolskie przychodnie, ani apteki.

Na specjalnym wykazie leków 75+ znalazło się 1129 środków, stosowanych m.in. w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, wysokiego poziomu cholesterolu czy osteoporozy. Wszystkie były już wcześniej refundowane, a najstarsi pacjenci dotychczas dopłacali do nich 30 albo 50 proc.

"Dziennik Polski" informuje, że gorący był pierwszy tydzień września, bo duża część pacjentów czekała z wizytą u lekarza na start wydawania bezpłatnych leków. Do tego doszła grupa chorych, którzy zgłosili się z prośbą o ponowne wypisanie recept wystawionych im wcześniej. Teraz kolejek nie ma ani w przychodniach, ani w aptekach.

Według Dziennika Polskiego niektórych najstarszych chorych program rozczarował. Spodziewali się, że bez opłat przysługiwać będą im wszystkie medykamenty, także te zupełnie pominięte na liście: m.in. podstawowe środki przeciwbólowe czy witaminy.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-09-30 15:51:27
    Dać im palec, to będą chcieli wyrwać całą rękę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA