REKLAMA

Rzecznik NATO zapowiada, że w maju natowskie bataliony pojawią się w Polsce i krajach bałtyckich

  • Autor: PAP/MIW
  • 18 września 2016 20:19
Rzecznik NATO zapowiada, że w maju natowskie bataliony pojawią się w Polsce i krajach bałtyckich W lipcu przywódcy państw NATO podjęli decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu poprzez rozmieszczenie czterech batalionowych grup bojowych. (fot. www.bbn.gov.pl)

• Nowe jednostki NATO przewidziane dla Polski i krajów bałtyckich będą tam od maja 2017 roku - powiedział w niedzielę (18.09), jak informuje agencja dpa z Brukseli, rzecznik Sojuszu po obradach natowskich wojskowych.

Na szczycie w Warszawie w lipcu przywódcy państw NATO podjęli decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu poprzez rozmieszczenie czterech batalionowych grup bojowych liczących po ok. 1000 żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich. Zostaną one rozmieszczone na zasadzie rotacji.

Rozmieszczenie tych sił jest elementem natowskiej strategii odstraszania Rosji. Stany Zjednoczone będą państwem ramowym batalionu w Polsce, Kanada - na Łotwie, Niemcy - na Litwie, a Wielka Brytania - w Estonii. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA