REKLAMA

Rzecznik RE: Na obrady Komisji Weneckiej z Polski jedzie 9-osobowa delegacja

  • Autor: PAP/JS
  • 09 marca 2016 18:40
Rzecznik RE: Na obrady Komisji Weneckiej z Polski jedzie 9-osobowa delegacja Na obrady Komisji Weneckiej z Polski jedzie 9-osobowa delegacja (fot. Radosław Drożdżewski/wikipedia/CC BY-SA 3.0)

9-osobowa delegacja z sekretarzem stanu w MSZ Konradem Szymańskim weźmie udział w posiedzeniu plenarnym Komisji Weneckiej, która podczas rozpoczynających się w piątek obrad omówi i przyjmie opinię na temat Trybunału Konstytucyjnego - podał rzecznik Rady Europy.

W komunikacie przekazanym PAP w środę rzecznik RE Panos Kakaviatos poinformował, że w polskiej delegacji będą również: wiceszef MSZ Aleksander Stępkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, senator Michał Seweryński, poseł Stanisław Piotrowicz, stały przedstawiciel Rzeczypospolitej Polskiej przy Radzie Europy w Strasburgu Janusz Stańczyk, Andrzej Misztal - dyrektor departamentu prawno-traktatowego w MSZ oraz jego przedstawiciel Sławomir Majszyk, a także profesor Bogusław Banaszak.

Komisja Wenecka ma omówić i przyjąć opinię na temat nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z 22 grudnia zeszłego roku. Strona polska została zaproszona na posiedzenie plenarne Komisji na piątek po południu. Rzecznik Rady Europy w przekazanym komunikacie zastrzegł, że z powodu możliwości dodania poprawek oraz nieznanego dokładnie godzinowego planu dyskusji publikacja opinii Komisji Weneckiej oczekiwana jest w piątek pod wieczór lub w sobotę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA