REKLAMA

Rzecznik rosyjskiego MSZ pyta o Macierewicza: Czy to oficjalne stanowisko Polski?

  • Autor: GP
  • 13 lipca 2016 08:44
Rzecznik rosyjskiego MSZ pyta o Macierewicza: Czy to oficjalne stanowisko Polski? Maria Zacharowa jest twarzą rosyjskiego MSZ od 2015 roku, gdy otrzymała nominację na rzecznika prasowego rosyjskiego resortu. (fot.:youtube.com)

● Rzecznik rosyjskiego MSZ, Maria Zacharowa pyta na portalu społecznościowym o stanowisko Polski w kwestii wypowiedzi Antoniego Macierewicza.
● Zacharowa zastanawia się, jak to możliwe, że polski rząd milczy, gdy Macierewicz wypowiada się rusofobicznie.
● Antoni Macierewicz zasugerował, że za starcia polsko-ukraińskie w końcowej fazie II Wojny Światowej, pośrednio odpowiadał Związek Radziecki.

We wtorek (12 lipca) Maria Zakharova, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej pytała o szefa polskiego MON, Antoniego Macierewicza. Pytania na portalu społecznościowym Facebook padły trzy.

Pierwsze, czy słowa polskiego ministra, dotyczące odpowiedzialności, współodpowiedzialności Związku Radzieckiego to oficjalne stanowisko polskiego rządu? Drugie jest stricte ironiczne - Czy są jakieś zjawiska, za które Rosja nie odpowiada? Trzecie pytanie jest już właściwie stwierdzeniem. Zakharova uważa, że milczenie polskich władz, które towarzyszy wypowiedziom Macierewicza to już właściwie rusofobia i podgrzewanie nienawiści narodowościowych.

Minister Antoni Macierewicz wygłosił słowa, które popchnęły rzecznik rosyjskiego MSZ do odpowiedzi w TVP. Minister atakował w swoich wypowiedziach władze Ukrainy za milczenie na temat zbrodni wołyńskiej.

Rosja i jej władze federalne są prawnym spadkobiercą ZSRR w myśl prawa międzynarodowego. To sprawia, że Rosjanie są uczuleni na próby wygłaszania różnych, szkodliwych opinii na temat Związku Radzieckiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Zeghar 2016-07-13 15:57:43
    Ja bym odpowiedział, żeby pani rzecznik sprawdziła sobie to we własnych archiwach. Zwłaszcza tych, do których nie wpuszcza się zagranicznych badaczy.
  • tantus 2016-07-13 11:47:32
    Polityka zagraniczna PiSS: poróżnić Polskę z Niemcami, Francją i USA, a następnie obszczekać Rosję. Brawo wy!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA