REKLAMA

Rzecznik rządu: Służby podjęły działania ws. ataku nożownika w Stalowej Woli

  • Autor: PAP/JS
  • 20 października 2017 17:22
Rzecznik rządu: Służby podjęły działania ws. ataku nożownika w Stalowej Woli Rzecznik rządu zaznaczył, że informacja o ataku nożownika w Stalowej Woli dotarła do premier tuż po powrocie z unijnego szczytu i wylądowaniu na lotnisku w Krakowie. (fot. pixabay.com)

Służby niezwłocznie podjęły działania, policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie okoliczności ataku nożownika, do którego doszło w Stalowej Woli - poinformował dziennikarzy rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Do ataku nożownika doszło po południu w jednej z galerii handlowych w Stalowej Woli. Napastnik został ujęty przez klientów galerii i przekazany policji. W szpitalu zmarła jedna z zaatakowanych osób, w szpitalu nadal pozostaje siedem osób rannych. Według Anny Klee z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie napastnik to 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Był trzeźwy i dotąd nienotowany.

Rzecznik rządu zaznaczył, że informacja o ataku nożownika w Stalowej Woli dotarła do premier tuż po powrocie z unijnego szczytu i wylądowaniu na lotnisku w Krakowie.

"To bardzo smutna informacja, ale niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji pani premier natychmiast skontaktowała się z prezydentem Stalowej Woli, rozmawiała również z ministrem zdrowia, a także z ministrem spraw wewnętrznych i administracji" - poinformował Bochenek.

"Służby podjęły niezwłocznie działania, policja również prowadzi czynności mające na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia, wyjaśnić, co było motywem przede wszystkim działania sprawcy" - dodał rzecznik rządu.

Podkreślił, że minister zdrowia został zobligowany przez premier do tego, aby szpitale podjęły odpowiednie działania, by pomóc osobom poszkodowanym.

MSWiA poinformowało, że minister Mariusz Błaszczak polecił wojewodzie podkarpackiej Ewa Leniart pilne udanie się do Stalowej Woli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA