REKLAMA

Rzecznik rządu: W związku z sytuacją pogodową premier w kontakcie z szefem MSWiA

  • Autor: PAP/JS
  • 05 października 2017 23:18
Rzecznik rządu: W związku z sytuacją pogodową premier w kontakcie z szefem MSWiA Premier Beata Szydło pozostaje w nieustannym kontakcie z szefem MSWiA (fot.premier.gov.pl)

W związku z sytuacją pogodową w Polsce, silnym wiatrem i szkodami, jakie w jego wyniku nastąpiły, premier Beata Szydło pozostaje w nieustannym kontakcie z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem oraz ze służbami PSP - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"Sytuacja jest na bieżąco monitorowana" - podkreślił rzecznik. Dodał, że służby Państwowej Straży Pożarnej już rozpoczęły prace na terenach dotkniętych szkodami.

"Po rozmowie z komendantem Państwowej Straży Pożarnej Leszkiem Suskim i konsultacji z wojewodami z dotkniętych terenów uruchomione zostały zespoły energetyków w celu usunięcia awarii zasilania w energię elektryczną" - powiedział Bochenek.

Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że strażacy interweniowali ponad 2,1 tys. razy w związku z opadami deszczu i silnym wiatrem. Poszkodowanych zostało pięć osób, w tym strażak. Prądu nie ma ok. 500 tys. odbiorców.

Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa najwięcej odbiorców pozbawionych jest prądu w w woj. lubuskim - 271 tys., wielkopolskim - 91 tys. i na Dolnym Śląsku - 90 tys.

Jak powiedział Frątczak, najwięcej pracy strażacy mają w zachodnich województwach: lubuskim (900 interwencji), dolnośląskim (640), zachodniopomorskim (230) i wielkopolskim (180).

Służby ostrzegają przed silnym wiatrem i apelują do mieszkańców, aby zachować szczególną ostrożność, usunąć nieprzytwierdzone przedmioty z balkonów i nie parkować samochodów pod drzewami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA