REKLAMA

Są błędy w formularzach o wypłatę świadczenia 500 plus

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 29 lutego 2016 10:50
Są błędy w formularzach o wypłatę świadczenia 500 plus Błędy wykryli urzędnicy w gminach (fot. Michał Józefaciuk/ senat.gov.pl)

•  Formularze, które rodzice ubiegający się o świadczenie z programu Rodzina 500 Plus muszą składać wraz z wnioskiem o wypłatę pieniędzy, zawierają błędy.
• Wykryli je urzędnicy w gminach.
• Na razie jednak muszą przyjmować te dokumenty, gdyż do 1 kwietnia nie zostaną zmienione.

O sprawie donosi Dziennik Gazeta Prawna. Jak wyjaśnia, problem dotyczy rodziców ubiegających się o 500 złotych na pierwsze lub jedyne dziecko w rodzinie (w takiej sytuacji gmina sprawdza, czy nie zostało przekroczone kryterium dochodowe, uprawniające do otrzymania świadczenia).

Wzory koniecznych do tego oświadczeń określa rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 18 lutego 2016 r. w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenie wychowawcze. Załączniku nr 3 do tego dokumentu określa druk oświadczenia, jaki powinien zostać złożony przez tych członków rodziny, którzy swoje dochody rozliczają na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Jak zauważa DGP powinni go składać ci rodzice, którzy prowadzą działalność gospodarczą, jednakże przypis, znajdujący się na formularzu wskazuje, że wypełnia go i podpisuje każdy członek rodziny, który posiada gospodarstwo rolne.

Czytaj więcej na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA