REKLAMA

Są pierwsze efekty programu 500 plus

  • Autor: PAP/JS
  • 13 czerwca 2016 07:34
Są pierwsze efekty programu 500 plus Program rządowej pomocy dla rodzin dopiero się zaczyna, ale są jego pierwsze efekty: Polacy kupują więcej sprzętu AGD i częściej odwiedzają centra handlowe (fot.:pixabay.com)

Program rządowej pomocy dla rodzin dopiero się zaczyna, ale są jego pierwsze efekty: Polacy kupują więcej sprzętu AGD i częściej odwiedzają centra handlowe - informuje "Rzeczpospolita".

Pieniądze z programu 500+ spowodowały ożywienie handlu. W maju sprzedaż sprzętu AGD skoczyła aż o 11 proc. W tym samym miesiącu wzrosła też liczba klientów w centrach handlowych: było ich aż o 13 proc. więcej niż w kwietniu.

Sieci handlowe coraz częściej promocje adresują właśnie do rodzin, z myślą o nich obniżając ceny zarówno podstawowych produktów, jak i tych kupowanych na specjalne okazje.

Czytaj też: Kukiz: 500 plus zwiększyło ilość przypadków przemocy domowej

Z badania IBRiS dla "Rz" wynika, że 59 proc. Polaków dobrze ocenia program 500+, krytykuje go zaś 37 proc. ankietowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Polka z Polski 2016-06-13 13:20:04
    Do jj: może teraz chodzi się w ciąży zreformowanej, krótszej. A zakupy jakieś też trzeba zrobić.
  • jj 2016-06-13 12:03:11
    Prawo natury złamaliśmy czy co? Już się nie czeka 9 miesięcy na efekty "pracy"? Naprawdę są efekty i ktoś się już urodził? Program miał zwiększyć dzietność a nie napychać kieszenie handlowcom.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA