REKLAMA

Są pierwsze problemy z receptami w ramach 75 plus

  • Autor: Rynekaptek.pl
  • 05 września 2016 10:04
Są pierwsze problemy z receptami w ramach 75 plus Wprowadzenie bezpłatnych leków pozwoli rozwiązać problem seniorów, którzy - choć zmagają się często z kilkoma chorobami przewlekłymi - nie wykupowali dotąd recept (fot.: flickr.com/CC BY 2.0)

• Część lekarzy obawia się spięć z pacjentami w pierwszych dniach obowiązywania 75 plus.
• Niektórzy seniorzy nie rozumieją, że nie wszystkie leki, które zostały wypisane na recepcie, są bezpłatne - podaje Dziennik Bałtycki.

Tuż po wprowadzeniu bezpłatnych leków dla seniorów, czyli tzw. leków 75 plus, pojawiły się pierwsze problemy. Lekarze obawiają się wypisywać recepty ''S'', zaś niektórzy pacjenci nie zdają sobie sprawy, że nie wszystkie leki są bezpłatne dla każdego.To możliwe, ponieważ część lekarstw umieszczonych na liście refundacyjnej jest darmowa tylko i wyłącznie na konkretną jednostkę chorobową.

Jacek Ruda, członek zarządu przychodni ''Pelmed'' w Pelplinie uspokaja, że większa część leków z listy programu 75 plus była już wcześniej objęta refundacjami, więc lekarze je znają. Nowych leków nie doszło zaś tak dużo, aby sprawiać miały trudności z zapamiętaniem. Na samych receptach natomiast wystarczy wstawić literę ''S''.

Wprowadzenie bezpłatnych leków pozwoli rozwiązać problem seniorów, którzy - choć zmagają się często z kilkoma chorobami przewlekłymi - nie wykupowali dotąd recept.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Inga 2016-09-06 11:12:56
    Niby miało być dobrze pomyślane, a jak zwykle są różne luki: aeger.pl/bezplatne-leki-dla-seniorow-prawda-czy-mit/REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA