REKLAMA

Są pierwsze przymiarki prezydenta do ustawy o Sądzie Najwyższym

  • Autor: PAP/GP
  • 27 lipca 2017 07:45
Są pierwsze przymiarki prezydenta do ustawy o Sądzie Najwyższym Andrzej Duda "wziął na siebie" złożenie nowych propozycji ustawowych o SN i KRS. (fot.:fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP/twitter.com)

- Prezydencki projekt ustawy o Sądzie Najwyższym może zawierać rozwiązania, których nie było w zawetowanej ustawie; Andrzej Duda rozważa znaczące poszerzenie kompetencji Sądu Najwyższego (SN) – informuje RMF FM, powołując się na zastępcę szefa Kancelarii Prezydenta Pawła Muchę.

Według Muchy - cytowanego przez "RMF FM" - prezydent Andrzej Duda chce nie tylko tworzyć Izbę Dyscyplinarną, ale także żeby rozważać kwestię rozpoznania merytorycznego sprawy na poziomie Sądu Najwyższego - w takich wypadkach, kiedy mamy do czynienia z rażącym naruszeniem prawa, kiedy jest potrzeba rozpoznania sprawy nie tylko w sensie kasacyjnym.

Prezydent Andrzej Duda poinformował w poniedziałek, że zdecydował o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Jak argumentował, nie ma tradycji, by Prokurator Generalny mógł w jakikolwiek sposób ingerować w pracę SN. Prezydent zapowiedział też przygotowanie projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

- Te ustawy muszą zostać naprawione tak, by były do przyjęcia dla wszystkich - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA