REKLAMA

Są zmiany dotyczące posiedzeń Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 24 lutego 2016 17:32
Są zmiany dotyczące posiedzeń Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego Posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego będą odbywały się w siedzibie MSWiA, a nie jak wcześniej w KPRM (fot. twitter/MSWiA)

• Posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego będą odbywały się w siedzibie MSWiA, a nie jak wcześniej w KPRM. 
• Gospodarzem KWRiST będzie minister wpraw wewnętrznych i administracji.

Do tej pory Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego na posiedzenia plenarne zbierała się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od spotkania lutowego gospodarzem KWRiST będzie minister wpraw wewnętrznych i administracji. Jak się dowiedzieliśmy, stało się tak na prośbę ministra Mariusza Błaszczaka.

Współpraca konieczna, ważne dochody JST

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zapytany przez PortalSamorzadowy.pl o współpracę samorządów z rządem w ciągu pierwszych stu dni jego funkcjonowania odpowiedział, że trudno o taką ocenę, ponieważ to dopiero drugie posiedzenie komisji wspólnej, przez trzy miesiące nie była ona zwoływana.

- Mamy nadzieję, że rząd zajęty reformami, które wprowadzał, nie dyskutował ze stroną samorządową o sprawach istotnych dla samorządu z tego właśnie powodu, ale teraz wejdziemy na normalną drogę współpracy. Zależy nam na stabilizacji strony dochodowej samorządów, chcielibyśmy podjąć dyskusję o ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego – zapowiedział Krzysztof Żuk.

Komisja uzgodniła siedem projektów

Podczas środowego spotkania komisja wspólna uzgodniła siedem projektów aktów prawnych. Obok rozporządzeń przedłożonych przez pozostałe resorty, przyjęła także opracowany przez szefa MSWiA projekt w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać plany operacyjno-ratownicze. Określa on wymagania, jakim powinny odpowiadać wewnętrzne i zewnętrzne plany operacyjno-ratownicze, w szczególności formę sporządzenia planów, zakres zagadnień oraz zakres terytorialny planów. Projekt rozporządzenia zostanie przyjęty w porozumieniu z ministrami – środowiska, rozwoju i obrony narodowej.

Plany operacyjno-ratownicze opracowuje się w celu m.in. lepszego przygotowania się na wypadek wystąpienia awarii przemysłowych i ograniczania ich skutków. Przepisy ochrony środowiska nakładają na prowadzącego zakład o dużym ryzyku dla środowiska i ludzi, obowiązek opracowania takich planów.

Czytaj całość na: portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA