REKLAMA

Sądy. Adrian Zandberg z partii Razem skomentował zyski Solvere po akcji billboardowej

  • Autor: GP
  • 05 grudnia 2017 09:30
Sądy. Adrian Zandberg z partii Razem skomentował zyski Solvere po akcji billboardowej Adrian Zandberg jest politykiem, który stał się twarzą partii Razem po 2015 r. Formacja naciskała, by TVP pozwoliła jej wystąpić w debacie kandydatów partyjnych. Gdy to się udało, właśni Zandberg przedstawił program Razem w studiu mediów publicznych (fot.youtube.com)

"Grubo ponad milion złotych" miała zarobić agencja Solvere, która realizowała dla Polskiej Fundacji Narodowej (PFN) akcję o sądach latem. O podsumowanie zysków agencji pokusił się Adrian Zandberg z partii Razem.

• Polityk przypominał we wtorek (5 grudnia) o letniej kampanii informacyjnej, bo SejmSenat procedują kolejne propozycje nowe ws. SN i KRS.

• Zandberg przekonuje, że takie przypadki jak Solvere pokazują złamanie przez PiS obietnicy walki z kumoterstwem i nepotyzmem w życiu publicznym.

 

Gdy SejmSenat kończą prace nad prezydenckimi ustawami o SN i KRS, Adrian Zandberg zdecydował się wrócić do letniej kampanii billboardowej Polskiej Fundacji Narodowej (PFN).

Przypomnijmy, że akcja skupiła uwagę opinii publicznej latem, gdy w polskich miastach protestowano ze świeczkami przeciwko ustawom PiS o sądach, później zawetowanym przez Andrzeja Dudę.

Dochodzenia medialne dotyczące akcji PFN pokazały, że za realizację czarno-białej kampanii informacyjnej odpowiadała agencja blisko związana z otoczeniem premier Beaty Szydło. W internetowym wpisie, w którym we wtorek (5 grudnia) Adrian Zandberg podsumował akcję, nie zabrakło wyliczenia kto i ile zarobił na tej akcji.

- Grubo ponad milion złotych - tyle PiSowscy kolesie zarobili na aferze billboardowej - zdecydował się napisać pozaparlamentarny polityk. - Ujawnione dzisiaj faktury firmy Solvere pokazują mechanizm, w wyniku którego publiczne pieniądze trafiają do kieszeni swojaków. Ot, po prostu wystawia się zlecenia na "badania", "promowanie treści" czy "produkcję virali". I tym prostym sposobem setki tysięcy złotych można przetransferować bez przetargu do kolesiowskiej spółeczki.

Czytaj też: PiS rozmawiał o rekonstrukcji rządu

Dla Zandberga dokumenty są jawnym sprzeniewierzeniem się PiS obietnicy wyborczej. PiS w 2015 roku miała odcinać się od kumoterstwa. Partia zarzucała takie praktyki PO.

- Dziś widać, że (Jarosław Kaczyński - red.) kłamał. Zamiast skończyć z tą patologią, PiS twórczo ją rozwija. PiSowskie pijawki przyssały się do publicznej kasy i wyprowadzają pieniądze na bezczelnego. Sądzą najwyraźniej, że wystarczy klepać propagandowe formułki o "dobrej zmianie", a ludzie nigdy nie zauważą, co tak naprawdę robią. Kaczyński może odwracać uwagę opinii publicznej atlasami kotków czy operetką o Szydło i Morawieckim. Ale kuglarskie, pijarowe sztuczki nie wystarczą na długo. Ujawnione przez Onet faktury pokazują to, o czym Partia Razem alarmuje od wielu miesięcy: PiSowska kasta zrobiła sobie żerowisko ze spółek skarbu państwa. Każdy głos na PiS to dzisiaj głos na tę patologię: na Bartłomiejów Misiewiczów i na cwaniaczków pokroju właścicieli spółki Solvere.

Czytaj też: Szydło: Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska

Pod wpisem pojawiały się komentarze:

- Wszyscy politycy kombinują jak zarobić, aby się nie narobić.

- "Wystarczy nie kraść" - który nawiązuje do premier Beaty Szydło. Polityk PiS i szefowa rządu miała tak mówić w czerwcu 2017 roku.

- Geszefciarze! - internauta tym wpisem nawiązuje do postaci w popularnym serialu internetowym, który parodiuje obecny obóz władzy. Takim stwierdzeniem postać imitująca Adriana Zandberga określiła formacje rządzącą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Wojciech K 2017-12-06 15:24:15
    Akurat określenie "geszefciarze" (a właściwie "załośni geszefciarze") zostało użyte w rzeczywistej wypowiedzi Adriana Zandberga [1], do której "Ucho Prezesa" się odwoływało, więc cytowany anonimowy internauta mógł się także odnosić do "tekstu źródłowego" ;) Pozdrawiam serdecznie, Wojciech --- [1] wiadomosci_dziennik_pl/polityka/artykuly/557826,adrian-zanberg-partia-razem-pis-polska-fundacja-narodowa-bilboardy-kampania-reforma-sadownictwa-beata-szydlo.htmlREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA