REKLAMA

Samorządy czekały na nowelę zamówień publicznych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 20 kwietnia 2016 08:57
Samorządy czekały na nowelę zamówień publicznych Według resortu rozwoju nowelizacja Prawa zamówień publicznych usprawni gospodarkę śmieciową. (fot.: pixabay.com)

Mała nowelizacja Prawa zamówień publicznych ma na celu wdrożenie dyrektyw europejskich oraz realizację celów planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

Ustawa ma upowszechnić kryteria pozacenowe w zamówieniach publicznych oraz stosowanie umów o pracę tak, żeby przy zamówieniach był przestrzegany Kodeks pracy.

Nowela będzie m.in. regulować kwestię in house, czyli przepisów, które pozwalają samorządom zlecać spółkom-córkom zadania z wolnej ręki. W praktyce chodzi przede wszystkim o to, by gminy mogły powierzać swoim spółkom komunalnym np. wywóz nieczystości.

– Nowe przepisy przede wszystkim uporządkują prawo w tym zakresie i spowodują, że in house'y będą funkcjonować w systemie zamówień publicznych, w związku z tym będzie można ocenić skutki funkcjonowania tych przepisów, np. za rok, za dwa lata – uważa wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.

Przeczytaj więcej na PortalSamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA