REKLAMA

Sasin: Listopad i grudzień mogą upłynąć pod hasłem "Za życiem"

  • Autor: GP
  • 04 listopada 2016 08:49
Sasin: Listopad i grudzień mogą upłynąć pod hasłem "Za życiem" Jacek Sasin (PiS) rozgraniczył kwestie programu "Za życiem" i sprawę 4 tys. zł za urodzenie dziecka z gwałtu (fot.:youtube.com)

• Do końca roku mamy zobaczyć resztę projektu rządowego "Za życiem", zapowiedział Jacek Sasin (PiS).
• Polityk stwierdził, że nie dziwi go zawziętość opozycji w krytyce omawianego projektu.
• W temacie 4 000 zł jednorazowej pomocy państwa za urodzenie dziecka Sasin mówił, że to "propozycja doraźna" na najpilniejsze potrzeby.

Poseł Jacek Sasin (PiS) zapowiedział, że nim zakończy się 2016 r. w Sejmie będą złożone kolejne propozycje składające się na rządowy program "Za życiem". W Sejmie w pierwszych dniach listopada procedowano pierwszą pomoc dla rodzin opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi. Debata była gorąca.

To jak bardzo propozycja nie spodobała się opozycji specjalnie nie zdziwiło Jacka Sasina:

- Po roku tej kadencji nic mnie nie zadziwi - mówił polityk na antenie Polskiego Radia. - "Za życiem" to program wychodzący na przeciw oczekiwaniom rodziców, a PO i PSL rządzili przez 8 lat więc mogli zrobić wiele w tym temacie.

W ocenie Sasina opozycji krytyka przychodzi łatwo, bo sama nie miała pomysłu, jak do tej sprawy podejść.

Czytaj: Lider PSL w 4 tys. zł widzi jałmużnę

Zapytany o brak konsultacji tego projektu Sasin uznał, że to argument pusty w całej debacie - to wytrych. Kiedy opozycja chce, a nie może krytykować, to mówi o braku konsultacji - powiedział.

Najbardziej polaryzującą z propozycji rządowych jest opcja przyznawania, jednorazowo 4 000 zł  matkom, które zdecydują się urodzić dzieci z wadami genetycznymi lub innymi chorobami prowadzącymi dziecko do niepełnosprawności.

- To propozycja doraźna - powiedział pytany polityk. - Ma pomóc na najpilniejsze potrzeby - argumentował.

Polityk zaznaczył, że nim dobiegnie końca ten rok, a zostały tylko dwa miesiące, zobaczymy kolejne elementy rządowego programu "Za życiem". - Będzie pomoc na opiekę zdrowotną - wymienił jeden z nich Sasin. - Warto poczekać na ten program - dodawał.

W toku prac w Sejmie pojawił się pomysł, by omawiane 4 tys. złotych przyznawać także kobietom, które urodzą dzieci pochodzące z gwałtu.

Czytaj: Jakie poprawki wprowadziła do projektu "Za życiem" komisja w Sejmie

Polityk wyraźnie rozgraniczył te sprawy. - Program "Za życiem" nie jest bezpośrednio skierowany w tę kwestię - powiedział działacz PiS.

Ponieważ premier Beata Szydło zapowiedziała rządową inicjatywę "Za życiem", gdy przez Polskę przechodziły czarne marsza w obronie praw kobiet. Zapytano Sasina, czy łączy te sprawy. Zaprzeczył.

Uspokajał także wszystkich, którzy wtedy wyrażali zaniepokojenie działaniami w Sejmie.

- Opozycja straszy - mówił. - Nie toczą się prace o zaostrzeniu ustawy o aborcji - dodał Sasin.

Rząd mocno promuje rozwiązanie "Za życiem". Do tego stopnia, że w internecie pojawiły się materiały filmowe, które są wyjaśnieniem dla Polaków intencji Rady Ministrów w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • krzysztof k. 2016-11-04 12:16:07
    mam dziecko niepełnosprawne które aby chodzić potrzebuje ortez/to taki bucik usztywniający nogę/ dziecko rośnie raz w roku trzeba zrobić nowe ortezy. niestety ostatnio nfz poinformował mnie iż refundacja/w kwocie 1000 zł/ przysługuje raz na 3 lata. koszt ortez to 3600 zł. dodam tylko że znam wielu rodziców dzieci niepełnosprawnych i sprzęt typu gorset, stabilizator itd.... kosztują nieraz ponad 10000 zł. niech nie dają tych 4tyś. ale poprawią to co już jest i zapewnią dostęp do lekarzy, a nie trzeba czekać bo numerków nie ma.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA