REKLAMA

Schetyna o Błaszczaku: Najmniej rozumie, jakie są konsekwencje tego, co mówi

  • Autor: GP
  • 12 czerwca 2017 20:10
Schetyna o Błaszczaku: Najmniej rozumie, jakie są konsekwencje tego, co mówi Lider PO od początku czerwca atakuje szefa MSWiA. Wpierw argumentował, dlaczego trzeba go odwołać, teraz zarzuca mu niezrozumienie sytuacji w UE. (fot.:Platforma Obywatelska/twitter.com)

Grzegorz Schetyna (PO) ma bardo złe zdanie o polityce Mariusza Błaszczaka.

• Lider PO wręcz wprost mówi, że Mariusz Błaszczak nie rozumie, jakie będą konsekwencje jego uporu ws. uchodźców. - Ustawia Polskę na marginesie - mówił w telewizji Schetyna w poniedziałek (12 czerwca).

• Kolejnym punktem zapalnym na linii PO - PiS jest od dłuższego czasu prawo o zgromadzeniach, które PiS znowelizowało.

Schetyna nazywa je złym prawem i będzie bronił tych, których ono krzywdzi, w tym 91 osób w sobotę pociągniętych do odpowiedzialności za zakłócanie miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie.

 

Grzegorz Schetyna kontynuuje krytykę poczynań formacji rządzącej. Tydzień temu starał się uzasadnić wniosek o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, a w poniedziałek (12 czerwca), po upadku wniosku, dalej atakował polityka PiS, tym razem krytykując jego oceny UE i KE.

Przypomnijmy, w Brukseli nie wykluczono, że dojdzie do nałożenia kar na stolice wstrzymujące się z przyjmowaniem uchodźców. Polska zobowiązała się przyjąć grupę Syryjczyków i innych migrantów w 2015 r., gdy rządziła PO. Rząd PiS nie chce wywiązać się z tego zobowiązania.

Schetyna oparł swoją krytykę wobec słów i decyzji ministra SWiA o antagonizowanie Polski wobec UE.

- Minister Mariusz Błaszczak najmniej rozumie, jakie są konsekwencje tego, co mówi - powiedział w poniedziałek (12 czerwca) lider PO. Wypowiedź padła na antenie informacyjnej stacji Polsat News. -  Ustawia Polskę na marginesie, bez wpływu na wszelkie decyzje UE, które mogą zapadać w najbliższym czasie.

Czytaj też: Jak PO krytykuje ustawę o zgromadzeniach?

Dla opozycji takie stawianie sprawy migracji, jak czyni to PiS, jest łamaniem solidarności wymaganej przez UE od jej członków. Każdy kolejny miesiąc bez jasnego zobowiązania przyjmowania uchodźców i wywiązania się z zobowiązań dla PO, to strata reputacji Warszawy.

Lider PO o smoleńskiej miesięcznicy 10 czerwca

Platformę bulwersuje także zastosowanie przez policję (służbę podległą Mariuszowi Błaszczakowi) przemocy wobec osób protestujących na Krakowskim Przedmieściu w czasie obchodów miesięcznicy tragedii smoleńskiej.

Żałobnicy smoleńscy w dniu 7. rocznicy katastrofy, 10 kwietnia 2017 roku, źródlo: KPRM/flickr.com/domena publiczna

Jak twierdzi policja, 91 osób dopuściło się w sobotę wieczorem (10 czerwca) złamania prawa w Warszawie.

- Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu. 11 osób przyjęło mandaty. Nikt nie został zatrzymany - powiedział rzecznik KSP asp. szt. Mariusz Mrozek.

Schetyna mówił w poniedziałek o tych decyzjach:

- Ustawa Prawa i Sprawiedliwości o zgromadzeniach to tak naprawdę ograniczenie zgromadzeń, a nie ich porządkowanie - mówił w Polsat News lider opozycyjnej partii. - Jestem po stronie tych, którzy walczą ze złym prawem - skończył jasno deklarując się po stronie osób blokujących Krakowskie Przedmieście w sobotę.

Więcej o czerwcowej miesięcznicy smoleńskiej przeczytasz tutaj.

Wśród osób, którym postawiono zarzut działania i przeszkadzania policji w pełnieniu obowiązków, znalazł się były działacz opozycyjny Władysław Frasyniuk. Dzisiaj jest on zaangażowany w protesty wobec PiS, co tłumaczy jego obecność w Warszawie w sobotę. Po zajściach spod Pałacu Prezydenckiego w mediach Frasyniuk mocno zaatakował lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Jarek, widziałeś te filmy? Widziałeś? Byłeś kiedyś w takiej sytuacji? Ja już jestem kolejny raz - mówił Frasyniuk. - Zastanów się co robisz. Dewastujesz polskie państwo. Dewastujesz państwo prawa. Dewastujesz nasz szacunek dla Lecha Kaczyńskiego. Lech Kaczyński, gdyby żył, byłby po tej stronie. Lech Kaczyński nie pozwoliłby na to, co ty wyprawiasz z policją. Szczujesz tych młodych ludzi na obywateli polskiego państwa. Skandal.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA