REKLAMA

Schetyna: PO "zrobi wszystko" w walce o samorząd

  • Autor: PAP/GP
  • 16 stycznia 2017 14:47
Schetyna: PO "zrobi wszystko" w walce o samorząd Lider PO zapowiada walkę o samorząd w jego obecnej formie. (fot.:PO/twitter.com)

PO zrobi wszystko, by utrzymać podmiotowość polskiego samorządu, jego wpływ na decyzje i obecność w systemie polskiego państwa -powiedział w poniedziałek (16 stycznia) we Wrocławiu szef PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna odniósł się na konferencji prasowej do wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówił w niedzielę, że bardzo by chciał, aby najbliższe wybory samorządowe w 2018 r. odbyły się według nowych zasad.

Chodzi m.in. o wprowadzenie kadencyjności wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz przezroczyste urny w lokalach wyborczych. Kaczyński zapowiedział wprowadzenie "zasady dwóch kadencji dla tych, którzy pełnią funkcje jednoosobowe, czyli dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast".

- To, że prezes Kaczyński i PiS chcą zabierać podmiotowość i autonomię samorządom, to jest oczywiste. Na tym polega polityka PiS, właśnie na centralizacji, odbieraniu podmiotowości, tego wszystkiego, co udało się zbudować od 90. roku, czyli polskiej samorządności, fenomenu polskiego ustroju, który polega na dobrej współpracy między samorządami wszystkich szczebli a administracją rządową - powiedział Schetyna.

Dodał, że to był zawsze wielki atut i znak rozpoznawczy polskiego sukcesu.

Szef PO oświadczył, że Platforma zrobi wszystko, by utrzymać podmiotowość polskiego samorządu, jego wpływ na decyzje i obecność w systemie polskiego państwa np. skutecznego wydawania środków europejskich

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • aron 2017-01-16 19:09:28
    Już narobił dość złego dla Polski Ciemniak !
  • Sprawiedliwy 2017-01-16 15:56:52
    Grzesiu do pięt nie dorastasz Jarkowi bujaj się z tą całą Nowoczesna i alimenciarzem jesteście skończeni pajaceREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA