REKLAMA

Schetyna: Trwa wojna polityczna z Lechem Wałęsą

  • Autor: GP
  • 31 stycznia 2017 14:05
Schetyna: Trwa wojna polityczna z Lechem Wałęsą Platforma widzi w Lechu Wałęsie mentora politycznej drogi partii. (fot.:twitter.com)

• Grzegorz Schetyna (PO) ocenia działania IPN polityczny atak na Lecha Wałęsę.
• Instytut we wtorek (31 stycznia) opublikował ekspertyzę grafologiczną podpisów TW "Bolka" z akt gen. Kiszczaka.
• Zdaniem PO próbuje się zakłamać historię takim działaniem Instytutu.

We wtorek (31 stycznia) IPN opublikował oficjalnie ekspertyzy grafologiczne podpisów w teczce TW "Bolka". Od lat wiele osób uważa, że były prezydent Lech Wałęsa był agentem "Bolkiem" w pierwsze fazie trwania PRL w Polsce.

Lider Platformy Obywatelskiej, co nie jest niespodzianką, staje w obronie Lecha Wałęsy.

Grzegorz Schetyna nie ma wątpliwości, że IPN dał się wykorzystać w politycznej nagonce na laureata pokojowego Nobla.

- Decyzja IPN to wynik politycznej wojny z Lechem Wałęsą - mówił Schetyna na konferencji prasowej w Sejmie. - Dziś, gdy Prawo i Sprawiedliwość ma większość w Sejmie, wydaje wyrok na Lecha Wałęsę i na polską historię. To bardzo symboliczne.

Dla polityka jednym z największych przeinaczeń w temacie wielkości historycznej osób jest fakt, że człowiekiem wolności w Polsce PiS został Jarosław Kaczyński, gdy Lech Wałęsa musi dalej bronić się przed posądzeniem o współpracę z tajnymi służbami. -To wyraz zakłamywania polskiej historii - konkludował Schetyna dodając jeszcze, że ci, którzy są beneficjentami wolności niszczą polską historię.

Lech Wałęsa jest kategorycznego zdania, że wszelkie pochodzące z okresu PRL dokumenty z jego, rzekomym, podpisem to fałszywki. Miały go zdyskredytować w oczach kolegów-opozycjonistów. Tym, którzy posądzają go o agenturalną przeszłość, Wałęsa wytyka danie się zmanipulować SB (nawet, gdy formacja już nie istnieje).

Obrońcy i zwolennicy Wałęsy bronią go zaciekle uważając ataki na jego osobę za polityczną zemstę tych, którym w okresie PRL brakowało odwagi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA