REKLAMA

ŚDM, ks. Lombardi: Tu nie ma problemu islamu

  • Autor: GP/PAP
  • 29 lipca 2016 07:15
ŚDM, ks. Lombardi: Tu nie ma problemu islamu Duchowny Federico Lombardi jest jezuitą, sprawuje funkcję dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej od roku 2006, powołał go na to stanowisko Benedykt XVI. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 4.0)

● Dyrektor Biura Prasowego Watykanu, ks. Federico Lombardi komentował temat migracji w Polsce. Odniósł go do analogicznej wędrówki ludzi we Włoszech.
● Jako jedną z kluczowych różnic, w tym jak migracja wygląda w Polsce wobec innych części Europy, wskazał islam.
● Duchowny tym stwierdzeniem komentował cześć wypowiedzi w mediach zagranicznych o Polsce.

Przebywający wraz z papieżem Franciszkiem w Polsce, na Światowych Dniach Młodzieży ksiądz Federico Lombardi ustosunkował się do migracji. Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej jest zdania, że migracja w Polsce jest, ale jej charakter to coś zupełnie innego niż przybywający do Włoch ludzie z Afryki, czy Bliskiego Wschodu.

Duchowny tym komentarzem ustosunkował się do niektórych publikacji w zachodniej prasie. Komunikaty te w swej wymowie miały być odczytywane jako nieprzychylne Polsce.

Lombardi wypowiedział się na falach Radia Watykańskiego.

- Polska to inny kraj niż Włochy - mówił członek delegacji watykańskiej. - A zatem inne są też problemy związane z migracją niż na przykład na Lampedusie. Tu przybywają Ukraińcy i Rosjanie. To inna kategoria ludzi.

Czytaj: Bezpieczeństwo ŚDM w ocenie służb

- Tu nie ma problemu islamu - podkreślił zasadniczą różnicę ks. Lombardi. - Uchodźców z Syrii jest (w Polsce - red.) chyba 300. Ale jest za to wiele tysięcy migrantów, którzy przybywają z Ukrainy i Rosji i którzy są prawosławni bądź należą do katolickich Kościołów wschodnich. A zatem musimy być bardzo ostrożni i zrozumieć, jak różne są oblicza migracji i gościnności. 

Papież Franciszek w swojej pielgrzymce do Polski mówił o "marzeniu o nowym europejskim humanizmie". O tym i innych elementach pierwszych dni wizyty głowy Kościoła Katolickiego w Polsce pisał, między innymi mediolański dziennik "Corriere della Sera".

Gazeta informowała, że wieczorem (27 lipca) Franciszek zwrócił się do tysięcy Włochów zgromadzonych na koncercie w Krakowie. - Budujcie mosty. Mury dzielą, a nienawiść rośnie - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA