REKLAMA

ŚDM: Z granic Polski zawrócono 51 osób

  • Autor: GP
  • 18 lipca 2016 13:47
ŚDM: Z granic Polski zawrócono 51 osób Minister Błaszczak: Nie ma powodu do zmartwień jeśli chodzi o przekraczanie granicy. (fot.:wikipedia.org/GNU Free Documentation License)

● Za nami połowa okresu, w czasie którego na polskich granicach przywrócono kontrolę graniczną.
● Z danych przekazanych przez radio RMF FM wynika, że z granic Polski odprawiono 51 osób.
● Kontrole znikną po ŚDM, na samym początku sierpnia.

W związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży (ŚDM) od lipca br. wznowiono kontrole na polskich przejściach granicznych. Od 4 lipca zawieszono również tzw. mały ruch graniczny na granicy z Ukrainą i Rosją.

RMF FM relacjonuje, że od kiedy wznowiono kontrole już 51 osób zawrócono z polskich granic. Rozgłośnia podaje, że na półmetku akcji skontrolowano 130 tysięcy osób, 18 tysięcy pojazdów, a głównym powodem odmowy wjazdu do Polski był brak dokumentów kontrolowanych.

Ciekawostką jest, że kontrola pozwoliła zatrzymać Tunezyjczyka z fałszywym paszportem i piętnaście osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Minister spraw wewnętrznych, Mariusz Błaszczak (PiS) zainaugurował kontrole graniczne na polsko-niemieckim przejściu granicznym w Kołbaskowie (woj. zachodnio-pomorskie) 4 lipca.

- Nie ma powodu do zmartwień jeśli chodzi o przekraczanie granicy. Natomiast z całą pewnością trzeba mieć przy sobie dokumenty tożsamości, dowód osobisty albo paszport. Również od dziś został zawieszony mały ruch graniczny na granicy polsko-rosyjskiej i polsko-ukraińskiej. Tu postawą prawną są umowy dwustronne. Względy są identyczne, chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa podczas ŚDM i szczytu NATO - powiedział wówczas minister.

Kontrole na granicach z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą, a także w portach morskich na Bałtyku będą trwały do 2 sierpnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA