REKLAMA

ŚDM: Żandarmeria Watykańska sprawdza przygotowanie wizyty Franciszka w Polsce

  • Autor: PAP/GP
  • 07 kwietnia 2016 11:32
ŚDM: Żandarmeria Watykańska sprawdza przygotowanie wizyty Franciszka w Polsce Papierza ochrania korpus służby watykańskiej i Gwardia Szwajcarska. (fot.:Malacañang Photo Bureau/wikipedia.org/domena publiczna)

Zabezpieczenie wizyty papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży było głównym tematem rozmów kierownictwa MSWiA oraz BOR z delegacją Korpusu Żandarmerii Watykańskiej, która odwiedziła Polskę na początku kwietnia - poinformował BOR.

Na czele trzyosobowej delegacji stanął dowódca Korpusu Żandarmerii Watykańskiej Domenico Giani. Oficerom towarzyszył radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce ks. prał. Mykhaylo Tkhorovskyy.

- Tematem spotkania było omówienie zabezpieczenia wizyty podczas Światowych Dni Młodzieży Ojca Świętego w naszym kraju - poinformowało w komunikacie Biuro Ochrony Rządu.

MSWiA, BOR i Nuncjatura - do czasu nadania depeszy - nie udzieliły odpowiedzi na pytania dotyczące szczegółów wizyty, która odbyła się 3 i 4 kwietnia.

Żandarmeria Watykańska to licząca ponad stu funkcjonariuszy wewnętrzna policja w Watykanie, złożona głównie z byłych włoskich policjantów.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. W Campusie Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki planowane jest 30 lipca modlitewne czuwanie młodzieży z udziałem papieża, a w niedzielę 31 lipca msza św. kończąca ŚDM.

Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA