REKLAMA

Sejm 16 grudnia: Czy poseł PiS Marek Suski próbował korumpować posłów?

  • Autor: GP
  • 05 stycznia 2017 13:41
Sejm 16 grudnia: Czy poseł PiS Marek Suski próbował korumpować posłów? Poseł PiS Marek Suski 16 grudnia miał przekonywać posłów do przyjścia na salę kolumnową. (fot.:youtube.com)

• Na nagraniach publikowanych przez polityków PO widać, jak poseł Marek Suski (PiS), 16 grudnia rozmawiał w sali plenarnej z posłami opozycji.
• Nagrania sugerują, że Suski szukał posłów gotowych przyjść na salę kolumnową, by wypełnić wymagania kworum.

Poseł PO, Monika Wielichowska podzieliła się z opinią publiczną nagraniem z dnia 16 grudnia 2016 roku. Był to dzień ostatni ostatniego posiedzenia Sejmu, w czasie którego opozycja zablokowała prezydium Sejmu i zaogniła spór polityczny.

W nagraniu poseł Platformy widać posła PiS Marka Suskiego, który obraca się pośród posłów opozycji. W tle nagrania słychać chór stojących na mównicy opozycyjnych polityków, którzy skandowali hasła protestu skierowane do większości. Słychać na nagraniu słowa skierowane do posła większość: "korupcja".  Nagranie wykonano po lewej stronie sali sejmowej, czyli w ławach opozycji.

Poseł Suski informuje posłów, że będzie przesłana im informacja dotycząca, najprawdopodobniej spotkania w sali kolumnowej tego wieczoru. Słychać głos posła PO Sławomira Nitrasa, który pyta Suskiego, dlaczego on ma dla posłów informację?

Poseł Marek Suski (PiS) w czasie protestu 16 grudnia. Chciał przekazać posłom opozycji informację. Opozycja oskarża go o korumpowanie posłów i próbę zbudowania kworum w sali kolumnowej, źródło: youtube.com

- Pan jest Marszałkiem Sejmu? - pyta opozycyjny polityk. - Nie jesteśmy na ty proszę pana.

W tle słychać słowa: "To jest demokracja." i "Proszę nie przekupywać posłów." Po tych słowach poseł PiS opuszcza ławy wychodząc w kuluary przez drzwi. Gdy operujący kamerą idzie za posłem Suskim słychać słowa kierowane do towarzyszącego mu kolejnego posła:

- Brakuje im posłów. Niech pan nie wchodzi w to.

Krzysztof Brejza (PO) skomentował materiał, udostępniając go w sieciach społecnościowych następującymi słowami:

Marek Suski biegający po sali posiedzeń i szukający posłów do kworum. Pracownicy PiS siedzący w miejscach posłów. Sekretarze widmo.

PiS uważa, że spotkanie i głosowanie w kolumnowej było legalne, na sali było kworum i nie ma powodów do poddawania w wątpliwość wyników.

Ryszard Terlecki (PiS) ocenił, że sytuacja, którą zapoczątkował grudniowy piątek, uwłacza powadze Sejmu. Więcej o wypowiedzi Ryszarda Terleckiego przeczytasz tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA