REKLAMA

Sejm: Beata Mazurek ostrzega przed protestującymi pod biurami PiS

  • Autor: GP
  • 19 grudnia 2016 10:40
Sejm: Beata Mazurek ostrzega przed protestującymi pod biurami PiS Beata Mazurek jest działaczką PiS i posłanką partii z lubelskiego. (fot.:youtube.com)

• Beata Mazurek (PiS) zaapelowała o ostrożność do działaczy partyjnych PiS w całej Polsce.
• Polityk wyraziła obawę, że wezwania do protestów pod biurami PiS mogą się przerodzić w podobną tragedię jak wydarzenia z Łodzi w 2010 roku. Wówczas doszło do zabójstwa Marka Rosiaka.
• W sobotę (17 grudnia) w Gdańsku doszło do jednego z zapowiadanych protestów pod biurami PiS w terenie.

Poseł PiS, Bata Mazurek zaniepokoiła się sytuacją do której nawołują środowiska opozycyjne. Podczas weekendowych protestów KOD nawoływał do pikietowania biur poselskich PiS w miastach całej Polski.

Mazurek, pamiętając tragiczną śmierć Marka Rosiaka napisała na Twitterze: - Proszę członków PiS i pracowników biur o ostrożność.

Wpis poseł PiS nie był odebrany przez część opinii publicznej jako ostrzeżenie. Przeciwnie, wywołał obawę, że polityk spodziewa się wręcz prowokacji. Wpis podał  dalej oficjalny profil partii rządzącej.

- Pani poseł ten tweet jest co najmniej żenujący. Znów gracie tragedią dla swoich celów i eskalujecie kolejny konflikt dzieląc Polaków - można było przeczytać pod wpisem.

Tragedia w Łodzi

Marek Rosiak był działaczem Prawa i Sprawiedliwości i pracownikiem partii w biurze w Łodzi. Był asystentem posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego.

Czytaj: "Nie można usuwać posłów z gmachu parlamentu"

19 października 2010 r. do biura partii wszedł Ryszard Cyba, który strzelając z broni palnej zabił Rosiaka. Działacz PiS pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • mg 2016-12-19 12:32:33
    Kto został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski? Bo z waszej informacji wynika, że Ryszard Cyba.
  • Ej tam, ej tam 2016-12-19 10:51:25
    Ej tam, ej tam, Błaszczak da radę a jak nie to Antoś przywoła swoich patriotycznych, osobistych partyzantów. Jak się przejdą przez miasto z pochodniami i głośnym śpiewem na ustach, opozycja spęka jak nic.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA