REKLAMA

Sejm dostępny dla niepełnosprawnych

  • Autor: GP
  • 08 marca 2018 08:16

Kancelaria Sejmu w materiale publikowanym w internecie przypomina, że budynek parlamentu jest przystosowany do użytku i zwiedzania przez osoby niepełnosprawne.

Kancelaria Sejmu w środę (7 marca) opublikowała nowy materiał na swoim kanale w serwisie YouTube. Trwający niewiele ponad minutę film jest zatytułowany "Poznaj Sejm. Miejsce bez barier" i opisuje budynek parlamentu jako przyjazne miejsce dla osób niepełnosprawnych.

Bohaterami klipu są dwie osoby, które zwiedzają Sejm korzystając z pomocy zarówno Staży Marszałkowskiej, jak i innych pracowników parlamentu.

- Od 2009 r. polski Parlament może pochwalić się rozwiązaniami umożliwiającymi zwiedzanie budynków sejmowych osobom ze specjalnymi potrzebami i różnymi rodzajami niepełnosprawności - napisano w opisie filmu. - Kancelaria Sejmu przygotowała specjalny film zachęcający osoby niepełnosprawne ruchowo, głuche, słabosłyszące, niewidome i słabowidzące do odwiedzenia Parlamentu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA