REKLAMA

Sejm: Kancelaria podjęła decyzję o przystosowaniu Sali Kolumnowej do posiedzenia

  • Autor: GP
  • 09 stycznia 2017 08:03
Sejm: Kancelaria podjęła decyzję o przystosowaniu Sali Kolumnowej do posiedzenia Sala Kolumnowa to druga co do wielkości sala kompleksu sejmowego. (fot.:wikipedia.org/CC)

• W weekend (8 stycznia) Kancelaria Sejmu poinformowała, że jeśli będzie to konieczne, najbliższe posiedzenie Sejmu może odbyć się na Sali Kolumnowej.
• - Przystąpiono do działań organizacyjnych i technicznych, które w razie konieczności umożliwią pracę posłów bez zakłóceń i niepotrzebnych utrudnień - można przeczytać na oficjalnym profilu społecznościowym Sejmu RP.

W tym tygodniu zbierze się Sejm RP. Będzie to pierwsze z posiedzeń w 2017 roku, a zarazem pierwsze przewidziane po grudniowym kryzysie. 16 grudnia w parlamencie doszło do impasu, gdy po wykluczeniu posła PO z obrad przez Marszałka opozycja zablokowała mównicę i prezydium. Efektem jest trwający w Sejmie protest posłów opozycji, i niepewność co do następnego posiedzenia. Przewidziane jest ono na dzień 11 stycznia.

8 stycznia Kancelaria Sejmu poinformowała, że przygotowuje się na sytuację gdyby posiedzenie musiało się odbywać na Sali Kolumnowej Sejmu. Posłowie większości właśnie tam obradowali 16 grudnia, gdy opozycja zdecydowała się blokować salę plenarną.

Ponieważ w grudniu sala nie była przystosowana do głosowań (brakowało systemu elektronicznego zliczania głosów), Kancelaria Sejmu zapewnia, że Sala Kolumnowa będzie do dyspozycji posłów. Oczywiście nadal liczy się, że uda się posiedzenie zorganizować w normalnych warunkach.

Czytaj też: Obłuda polskiej polityki oczami Władysława Kosiniaka-Kamysza

- Biuro prasowe pragnie podkreślić, że Kancelaria Sejmu dołożyły wszystkich starań, by 34. posiedzenie odbyło się w Sali Posiedzeń - pisano w komunikacie. - Jeżeli jednak z powodu nielegalnego protestu (lub innych okoliczności) normalna praca Izb nie będzie możliwa, Kancelaria Sejmu podjęła decyzję o przygotowaniu Sali Kolumnowej do przeprowadzenia w niej obrad. Przystąpiono do działań organizacyjnych i technicznych, które w razie konieczności umożliwią pracę posłów bez zakłóceń i niepotrzebnych utrudnień. Wszystko po to, by praca Izby Ustawodawczej mogła toczyć się sprawnie - także w takich wyjątkowych okolicznościach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA