REKLAMA

Sejm. Kukiz i Kaczmarczyk atakują PiS za partiokrację

  • Autor: GP
  • 21 kwietnia 2017 09:37
Sejm. Kukiz i Kaczmarczyk atakują PiS za partiokrację Paweł Kukiz nazywał często politykę bagnem. (fot.:facebook.com/KlubPoselskiKukiz15)

Norbert Kaczmarczyk - poseł Kukiz'15 - w emocjonalnym wystąpieniu na Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaatakował przewodniczącego z PiS za próbę odrzucenia propozycji Kukiz'15. Zdaniem Pawła Kukiza doszło tam do ewidentnego przejawu partiokracji w Sejmie.

• Paweł Kukiz zamieścił w mediach społecznościowych nagranie video z obrad Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Sejmie.

• W opublikowanym nagraniu można zobaczyć ostrą reakcję poseł Norberta Kaczmarczyka (Kukiz' 15), który dał wyraz swej frustracji, gdy projekt klubu miał zostać odrzucony w komisji.

• Kukiz i poseł Kaczmarczyk zaakcentowali, że takie sytuacje to chleb powszedni pracy w Sejmie i przykład na działanie partiokracji.

W czwartek (20 kwietnia) - po pierwszym dniu 40. posiedzenia Sejmu - Paweł Kukiz zamieścił na stronie na Facebooku materiał filmowy z obrad sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W jej trakcie politycy dyskutowali regulacji dotyczących ziemi. Na nagraniu słychać wyraźnie jak zgłoszony zostaje wniosek formalny o odrzucenie ustawy.

Po chwili słychać posła Kukiz'15 Norberta Kaczmarczyka.

- Panie przewodniczący Telus - mówi poseł. - Ta ustawa to nie jest zabaweczka. Przed chwilą powiedział mi pan, że nakrzyczałem i przez to projekt nie trafi do podkomisji. Co to za słowa? - bulwersuje się poseł. - Tak mówi poseł do posła? Mamy ten sam statut. Reprezentujemy obywateli i wyborców. To jest ustawa, która ma bronić polskiej ziemi.

Czytaj też: Opozycja sprzeciwia się propozycji PiS. Jest jednomyślność na lewo od PiS

Poseł naciska, by przedstawione zostały liczby. On sam miał ponad godzinę mówić dokładnie o liczbach, gdy zarzucono mu następnie populizm.

- Pan mi mówi, jako małemu chłopcu, że ustawa nie trafi do podkomisji. To jest partiokracja - użył poseł klasycznego już stwierdzenia klubu Kukiz'15. - W takich miejscach, jak ta komisja umierają ustawy.

We wpisie internetowym Paweł Kukiz dawał upust swojemu zdenerwowaniu pisząc:

- PiS na komisji rolnictwa i rozwoju wsi w 1. czytaniu odrzuciło nasz pro-obywatelski projekt ustawy chroniący polską ziemię! Nasz poseł starał się bronić naszego projektu i polskiej ziemi!

Całość materiału można zobaczyć poniżej:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA