REKLAMA

Sejm. Marek Sawicki: Pełną odpowiedzialność za budżet ponosi Prawo i Sprawiedliwość

  • Autor: GP
  • 11 stycznia 2017 09:10
Sejm. Marek Sawicki: Pełną odpowiedzialność za budżet ponosi Prawo i Sprawiedliwość Marek Sawicki był ministrem rolnictwa w rządach PO-PSL. (fot. youtube.com)

• Sytuacja w Sejmie doczekała się komentarza Marka Sawickiego (PSL).
• Ponieważ nadal istnieje fundamentalna różnica miedzy opozycją i PiS dotycząca budżetu, Sawicki podkreśla - PiS jest odpowiedzialne za tę ustawę.
• Dopytywany o wycofanie się z kompromisowej propozycji przez Ryszarda Petru, Sawicki podkreślił, że jako polityk stracił on wiarygodność.
• Kryzys w Sejmie trwa już prawie miesiąc.

Poseł Marek Sawicki (PSL) był gościem "Polsatu" w środę (11 stycznia). Referował jak postrzega sytuację w Sejmie. Podobnie jak inni politycy opozycji, ma największe zastrzeżenia do budżetu, który głosowano w grudniu. Ustawę tę wysłano do Senatu.

- Skutki nieprawidłowości uchwalenia budżetu poniosą obywatele, samorządy i Polska na arenie międzynarodowej - mówił polityk Stronnictwa. Opozycja obawia się, że sądy w Polsce, jak i opinia międzynarodowa będzie podważać uchwalenie i ewentualne podpisanie budżetu 2017 przez prezydenta.

- Pełną odpowiedzialność za nieprawne przyjęcie budżetu ponosi Prawo i Sprawiedliwość, a w szczególności Marszałek Sejmu Marek Kuchciński - doprecyzował polityk.

Czytaj też: "Niech posłowie PO opuszczą salę plenarną do godz. 12."

PSL starało się w poniedziałek i wtorek (9 i 10 stycznia) doprowadzić do porozumienia miedzy liderami partii politycznych. Odgrywał w tym działaniu rolę poseł i lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Obrady Sejmu mają zacząć się o godzinie 12.

Petru zmieniał zdanie

Jednym z kluczowych elementów planowanego, niedoszłego porozumienia miedzy opozycją i większością było przeprowadzenie poprawek opozycji do budżetu w Senacie. Tę propozycję zgłosił lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jednak we wtorek wycofał się z niej.

Czytaj też: PiS ma scenariusz B na posiedzenie w środę (11 stycznia)

- Trudno zrozumieć działania Ryszarda Petru - powiedział w telewizyjnej stacji informacyjnej "Polsat News" Sawicki. - Jako polityk stracił wiarygodność. A w efekcie Polacy czekają na rozwiązanie sporu dalej.

Spór w Sejmie trwa od 16 grudnia, gdy po scysji między Marszałkiem Kuchcińskim i posłem PO Michałem Szczerbą, oraz po wykluczeniu posła Platformy opozycja zablokowała mównicę. To zmusiło Marszałka do przeniesienia obrad Sejmu do Sali Kolumnowej, w której głosowano budżet 2017.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA