REKLAMA

Sejm otwarty tylko na wycieczki szkolne oprowadzane przez posłów PiS?

 • Autor: PAP/JS
 • 10 maja 2018 23:25
Sejm otwarty tylko na wycieczki szkolne oprowadzane przez posłów PiS? "Te wizyty, mimo szczególnych okoliczności, są realizowane bez przeszkód. Pozostałe chwilowo wstrzymano, o czym posłowie zostali poinformowani" - napisał dyrektor CIS. (fot. Sejm/twitter)

Posłanka PO Krystyna Szumilas i poseł N. Jerzy Meysztowicz oświadczyli w Sejmie, że wyłącznie wycieczki szkolne wprowadzane przez posłów PiS mogą obecnie wejść na teren parlamentu. Według dyrektora CIS Andrzeja Grzegrzółki posłowie zostali poinformowaniu o wstrzymaniu wycieczek.

Szumilas, która zabrała głos w trakcie głosowań w Sejmie, zgłosiła wniosek o przerwę w obradach do godz. 23 w związku z tym, że nie są wpuszczane dzieci i młodzież na zorganizowane wycieczki do parlamentu. "Nie mogą tutaj wejść, bo PiS boi się pokazać tego, co się w Sejmie dzieje" - oceniła posłanka PO.

"Czy pan marszałek wie, ile kosztuje bilet z Knurowa, z Rzeszowa, ze Szczecina do Warszawy?" - pytała Szumilas. Szumilas, powołując się na rozmowę z pracowniczką Wszechnicy Sejmowej, poinformowała, że 15 maja nie będzie mogła wejść wycieczka ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Knurowa.

"Dzisiaj do parlamentu nie weszła wycieczka z Rudy Śląskiej, z Gierałtowic. Też zostali przeze mnie zaproszeni" - mówiła posłanka PO. "Wiele wycieczek z całej Polski pocałowało klamkę, ale jak się dowiaduję z Twittera, niektórzy wchodzą do parlamentu. Poseł PiS wprowadził wycieczkę, więc chciałabym się dowiedzieć, na jakich zasadach wycieczki do parlamentu są wpuszczane?" - pytała Szumilas.

W odpowiedzi prowadzący obrady wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) powiedział, że prowadząc czwartkowe posiedzenie obserwował wycieczki, które odwiedzały galerię sejmową.

Z kolei poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz ocenił, że posłowie przebywają w Sejmie obecnie jak w "oblężonej twierdzy", a kwestię niewpuszczania wycieczek określił jako "skandal".

"Panie marszałku rzeczywiście przychodzą tu dzieci ze szkół, tylko że to są dzieci ze szkół zaproszonych przez posłów PiS. Taką informację przekazali strażnicy, że to były szkolne wycieczki zweryfikowane" - mówił Meysztowicz.

"Co to znaczy zweryfikowane?! Co to znaczy?! Zweryfikowane, bo wyście ich przyprowadzili? Podzieliliście społeczeństwo, podzieliliście tę salę, teraz dzielicie dzieci. Czy wyście oszaleli w ogóle? Wy sobie zdajecie sprawę, co wy robicie? Stuknijcie się w te głowy wreszcie" - dodał.

Po tej wypowiedzi wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wyłączył mikrofon posłowi Nowoczesnej i nakazał opuścić sejmową mównicę. Wniosek o przerwę został odrzucony w głosowaniu.

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka odniósł się do kwestii wycieczek wcześniej w czwartek na Twitterze. Jak podkreślił, każdy poseł może raz w roku skorzystać z finansowanego przez Kancelarię Sejmu programu edukacji parlamentarnej.

"Te wizyty, mimo szczególnych okoliczności, są realizowane bez przeszkód. Pozostałe chwilowo wstrzymano, o czym posłowie zostali poinformowani" - napisał dyrektor CIS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • jorg 2018-05-16 10:39:53
  Ten dyrektor z CIS to jakiś chory człowiek,kłamie cały czas i w sprawie wpuszczenia do sejmu P.Wandy teraz o wycieczkach.
 • reality 2018-05-11 11:41:29
  To jest skandal najwyższego gatunku. Pislamiści już nie tylko dzielą społeczeństwo ale także i dzieci.Przyjdzie dal was czas zapłaty.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA