REKLAMA

Sejm: PiS za poprawkami Senatu do Prawa o zgromadzeniach

  • Autor: PAP/JS
  • 13 grudnia 2016 17:44
Sejm: PiS za poprawkami Senatu do Prawa o zgromadzeniach Sejm debatuje nad stanowiskiem Senatu, który zaproponował do nowelizacji dwie poprawki (fot. Sejm/twitter)

Nowelizacja Prawa o zgromadzeniach nie narusza praw obywateli do demonstrowania - ocenił w Sejmie Jerzy Polaczek (PiS), popierając poprawki zgłoszone do ustawy przez Senat.

Sejm debatuje nad stanowiskiem Senatu, który zaproponował do nowelizacji dwie poprawki. Jedna wykreśla zapis o pierwszeństwie dla władz i Kościołów w wyborze miejsca i czasu zgromadzenia. Druga wprowadza do niej 14-dniowe vacatio legis.

"Ta nowelizacja nie narusza prawa obywateli do zgromadzeń. Ostatnie wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu dodatkowo uargumentowały potrzebę zmian" - powiedział Polaczek, nawiązując do wydarzeń z 10 grudnia przed Pałacem Prezydenckim, gdzie doszło do przepychanek.

W myśl przygotowanej przez grupę posłów PiS i uchwalonej przez Sejm nowelizacji odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów. Ustawa przewiduje też możliwość otrzymania na trzy lata zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń i brak możliwości organizacji konkurencyjnego zgromadzenia w tym samym miejscu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA