REKLAMA

Sejm. Piszą do prezydenta i zapewniają o poparciu PiS w 2019 roku

  • Autor: GP
  • 20 grudnia 2016 11:20
Sejm. Piszą do prezydenta i zapewniają o poparciu PiS w 2019 roku List do Kancelarii Prezydenta i kierownictwa Sejmu: Opozycja prowokacją przy mównicy w Sejmie, kolejny raz dąży do konfrontacji. (fot.:Dariusz/flickr.com/CC BY 2.0)

• Kluby Gazety Polskiej wyraziły w liście poparcie dla prezydenta i kierownictwa Sejmu w trwającym sporze z opozycją.
• "Pierwszy raz czujemy, że Polska zmienia się dla jej obywateli" piszą autorzy odezwy.
• Zapowiadają, że poparcie dla formacji rządzącej nie ustaje i będzie większe za trzy lata, gdy Polacy będą decydować o nowym parlamencie.

W poniedziałek (19 grudnia) Kancelaria Prezydenta i Kancelaria Sejmu otrzymały list podpisany przez Kluby Gazety Polskiej. To korespondencja będąca efektem manifestacji poparcia, które środowisko skupione wokół periodyku zorganizowało w niedzielę (18 grudnia).

W liście czytamy:

- W imieniu członków Klubów Gazety Polskiej, naszych rodzin oraz obywateli, przekazujemy Panom wyrazy wsparcia w tym trudnym dla Polski czasie - piszą działacze skupieni w prawicowym środowisku. Podkreślają jak ważne są dla nich wybory z 2015 roku, które pozwoliły objąć władzę.

- Środowisko opozycyjne wobec oligarchicznego systemu rządów wąskich grup interesów, praworządnie, cierpliwie i konsekwentnie, wypracowało sobie zaufanie społeczne i przejęło władzę w zgodzie z demokratycznym porządkiem - zaakcentowano. - Stało się to mimo istnienia wielu mechanizmów blokujących rozwój obywatelski Rzeczypospolitej. Zmonopolizowane politycznie media nieuczciwie ośmieszały opozycję. Potencjał Polski, zarówno materialny i niematerialny, ukierunkowany był na reprodukcję władzy uległej oligarchom, korporacjom oraz interesom innych państw.

O obecnej sytuacji politycznej napisano:

- Pierwszy raz czujemy, że Polska zmienia się dla jej obywateli. Mieszkańcy stają się podmiotem. Zmienia się dystrybucja dóbr. Złodzieje nie mają jak kraść publicznych środków. Oszuści i krętacze utracili monopol medialny i skuteczność manipulacji. Kolejne sektory administracji państwowej zaczynają pełną parą pracować na rzecz zwykłych ludzi i Polski jako wspólnego dobra.

List skierowano do Andrzeja Dudy i członków sejmowego prezydium z PiS, źródło: Kancelaria Sejmu/twitter.com

- Odzyskujemy stabilność budżetową, wiarygodność inwestycyjną, przejrzystość finansów.

Wobec przeciwników politycznych obecnej ekipy rządzącej padają oskarżenia, o dalsze szerzenie propagandy i gotowość do "zaciśnięcia rąk na szyi Rzeczypospolitej".

- Wydarzenia ostatnich dni, to tylko kolejny etap planu powrotu do poprzedniego stanu Polski cynicznych kombinatorów opozycji. Ten list powstał, aby przekazać Panom wsparcie, nie myli się tylko ten, co niczego nie robi. Jednak obecna sytuacja nie jest wynikiem błędów rządzących, czy poszczególnych osób, lecz złej woli środowisk odciętych od pasożytowania na Rzeczypospolitej i planowanej przez nich destabilizacji.

I dalej:

- Opozycja prowokacją przy mównicy w Sejmie, kolejny raz dąży do konfrontacji. Nie damy się sprowokować. Środowiska opozycyjne tylko czekają, aby pobiec do Brukseli z nagraniami zamieszek. Bardzo chcieli, by kogoś pobito, czy aresztowano. Opozycja nie miała takich skrupułów jak rządziła. My przemówimy. W kolejnych wyborach, nie w zamieszkach ulicznych. Przemówimy tak, że opozycja się zadziwi, jak nigdy. Tymczasem jednak, prosimy o profesjonalizm, o to, by nie ulec prowokacjom. O spokojne i kompetentne rozwiązanie sytuacji w parlamencie. Zapewniamy jednocześnie o swoim wsparciu dla Pana Prezydenta i dla Pana Marszałka. Polska jest z Wami i wspiera Was.

Kancelaria wyraziła serdeczne podziękowania Klubom „Gazety Polskiej” oraz uczestnikom zgromadzenia za wyrażenie poparcia dla rządu oraz prezydenta RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PIS i hańba 2016-12-20 13:41:46
    Może jesteś wykształcony ale sądząc po poziomie twojej argumentacji, 7 klas podstawówki to maksimum. Czytaj Gazetę Polską a z pewnością ci się polepszy no i nakład wzrośnie z 10.000 do 10.001 :-). Lepsze PO z ich małymi szwindlami niż PISdzielcy którzy wprowadzają na nowo demokrację socjalistyczną w wydaniu klerykalnym. Jeżeli ktoś będzie sądzony to kolesie z PIS nie wyłączając tego co to wszystko podpisuje.
  • WykształconyPISowiec 2016-12-20 13:09:10
    Brawo i już wiem jaką gazetę będę czytał i polecał wszystkim!Tak właśnie jest i fajny krótki artykuł podsumowujący hańbę POpapranych szKODników. Większość Narodu popiera dobre zmiany Prezydenta i faktycznie w następnych wyborach będzie jeszcze większe to poparcie aż prowokatorzy zostaną z poparciem poniżej błędu statystycznego i tym samym na zawsze usunięci z polityki oraz zapamiętani jako największe szkodniki anty-polskie. Wreszcie PIS stłamsi do zera te bagno i bandę kolesi a każdy złodziej polityczny zostanie rozliczony i surowo osądzony!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA