REKLAMA

Sejm: Protest przedstawicielek Warszawskiego Strajku Kobiet i Obywateli RP

  • Autor: PAP/JS
  • 23 listopada 2017 17:45
Sejm: Protest przedstawicielek Warszawskiego Strajku Kobiet i Obywateli RP Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, komentując tę sytuację, powiedział, że "niewątpliwie tego typu happeningi nie powinny mieć miejsca na terenie Sejmu". (fot.sejm.pl)

Tego typu happeningi nie powinny mieć miejsca na terenie Sejmu - w ten sposób dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka odniósł się do protestu, który miał miejsce w Sejmie. Kilka przedstawicielek Warszawskiego Strajku Kobiet i Obywateli RP protestowało m.in. przeciwko reformie sądownictwa.

Kobiety pojawiły się w Sejmie trzymając transparent z napisem "Wolne Polki, Wolne Sądy, Wolne Wybory". Jak podkreślały, sprzeciwiają się m.in. procedowanym w Sejmie prezydenckim projektom ustaw o SN i KRS oraz zmianom w Kodeksie wyborczym.

"Postanowiłyśmy dzisiaj zamanifestować nasz sprzeciw przeciwko faszyzmowi, który również jest w parlamencie. Ostatnio chodził tutaj człowiek z rasistowskimi napisami, więc my przyszłyśmy dzisiaj w koszulkach z napisem Kobiety przeciw faszyzmowi" - powiedziała Marta Puczyńska z Warszawskiego Strajku Kobiet.

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, komentując tę sytuację, powiedział, że "niewątpliwie tego typu happeningi nie powinny mieć miejsca na terenie Sejmu".

W jego ocenie wydarzenie to miało charakter znany raczej z manifestacji ulicznych, niż z prac parlamentarnych. "I naprawdę było to dość odległe od nawet szeroko rozumianej debaty" - podkreślił.

Poinformował, że "osoby te po standardowej interwencji Straży Marszałkowskiej zostały skierowane do wyjścia". "Kancelaria Sejmu apeluje o respektowanie zarządzeń porządkowych i ogólnie przyjętych zasad przebywania na terenie kompleksu sejmowego" - zaznaczył dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

W czwartek (23 listopada) Sejm zajmuje się projektem PiS zmian m.in. w Kodeksie wyborczym i w ustawach regulujących działanie samorządów wszystkich szczebli. Zakłada on wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW-ów) w wyborach do rad gmin, zmniejszenie liczebności mandatów w okręgach wyborczych do rad powiatów i sejmików województw. Przewiduje ponadto reformę Państwowej Komisji Wyborczej.

W środę późnym wieczorem Sejm przeprowadził I czytania zgłoszonych we wrześniu przez prezydenta Andrzeja Dudę - w miejsce zawetowanych w lipcu - projektów noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustawy o Sądzie Najwyższym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Madera 2017-11-26 17:36:57
    Do Madera: widzę,że pomagają mi pejsaci ? Nie wiedzą widać ,że Wielgus, i Betar to najwięksi Faszyści w Polsce....do Zamościa geniusze, do Zamościa przez Toruń !
  • Madera 2017-11-26 17:33:47
    Za mordę rasistów i wynocha z Polski Betary, PISREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA