REKLAMA

Sejm zaostrzył obowiązujące prawo dotyczące wycinki drzew

  • Autor: PAP/JS
  • 07 kwietnia 2017 17:27
Sejm zaostrzył obowiązujące prawo dotyczące wycinki drzew Nowe przepisy zaostrzają obowiązujące od nowego roku prawo dotyczące wycinki drzew na prywatnym gruncie. (fot. pixaby)

Sejm zaostrzył obowiązujące od stycznia prawo dotyczące wycinki drzew. Po zmianie przepisów właściciel nieruchomości będzie musiał zgłosić zamiar wycinki do urzędu gminy.

Za uchwaleniem nowelizacji ustawy o ochronie przyrody głosowało 226 posłów, przeciw było 192, a trzech wstrzymało się od głosu. Teraz nowela trafi do Senatu.

Nowelizację przygotowali posłowie PiS.

Nowe przepisy zaostrzają obowiązujące od nowego roku prawo dotyczące wycinki drzew na prywatnym gruncie. Przewidują, że prywatny właściciel gruntu, chcąc dokonać wycinki drzew na swojej nieruchomości, będzie musiał zgłosić to wcześniej do gminy. W ciągu dwóch tygodni urzędnik ma dokonać oględzin działki i sprawdzić stan faktyczny - np. czy drzewa nie są chronione lub czy nie mają znamion pomników przyrody. Jeżeli gmina w ciągu kolejnych 14 dni nie wyrazi sprzeciwu do planowanej wycinki (tzw. milcząca zgoda), to wtedy będzie można ją przeprowadzić.

Nowela zakłada ponadto, że jeśli przed upływem pięciu lat od dokonania oględzin przez urzędnika gminnego, właściciel wystąpi o pozwolenie na budowę związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie ona realizowana na części nieruchomości, na której rosły usunięte drzewa, będzie musiał uiścić opłatę za usunięcie tych drzew.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polska się przebudziła! 2017-04-08 08:26:28
    Komuna w czystej postaci, powszechnie wiadome iż własność powinna być w każdym demokratycznym Państwie uszanowana, kiedyś ktoś zapytał w Szwecji jak z wycinką drzew w waszym kraju gdzie należy to zgłaszać, szwed się patrzy myśli głupi czy co?Po chwili odpowiada prawo własności jest rzeczą nadrzewną, skoro posadziłeś drzewo to dlaczego masz kogoś się pytać i pogłębiać biurokracje partiokratstwo o jego wycinkę. Polak jak widać jest wciąż niewolnikiem we własnym kraju , dzięki takiemu Rządowi psychopatów nie sądzę że kto mądrzejszy opuścił ten kraj do burdelu większego po PiS wróci. Leszek Miller w jednej z wypowiedzi zwrócił uwagę słuszną "PiS jest bliżej do lewicy jak do prawicy" , stąd też porównania na forach PiS=PZPR są prawdziwe, w związku z powyższym powinniśmy od postkomunistów kraj w najbliższym czasie wyzwolić.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA