REKLAMA

Sejm. Zgorzelski liczy na zgodę. Będzie konferencja Kosiniaka-Kamysza

  • Autor: GP/PAP
  • 20 grudnia 2016 09:44
Sejm. Zgorzelski liczy na zgodę. Będzie konferencja Kosiniaka-Kamysza Poseł PSL wyraził nadzieję, że odpowiedzialność za państwo zwycięży i dojdzie do porozumienia przed świętami. (fot.:youtube.com)

• Na godzinę 10 we wtorek (20 grudnia) poseł PSL Piotr Zgorzelski zapowiedział konferencję lidera PSL.
• Władysław Kosiniak-Kamysz ma przedstawić stanowisko PSL i możliwe kolejne kroki wobec kryzysu w Sejmie. Wypracować je miał w porozumieniu z prezydentem.
• Zgorzelskiego ucieszyły wczorajsze ustalenia, do jakich doprowadził Marszałek Senatu w porozumieniu z dziennikarzami.

Poseł PSL, Piotr Zgorzelski we wtorek (20 grudnia) zapowiedział konferencję polityków PSL. Dokładniej lidera formacji, Władysława Kosiniaka-Kamysza. Przedmiotem, zapowiedzianej na około 10., konferencji ma być zażegnanie konfliktu w Sejmie. Zapowiedź padła we wtorek (20 grudnia) rano.

- Po spotkaniu lidera PSL z prezydentem (w weekend - red.) powstrzymaliśmy się od akcji - zaznaczył poseł ludowców. Faktem jest, że politycy tej partii nie uczestniczyli w zebraniach zwoływanych w Warszawie. - Czekamy na kolejne kroki ze strony pana prezydenta. Pierwszy warunek został spełniony. Udało się wypracować reset sytuacji z mediami w Sejmie - podkreślił Zgorzelski w rozmowie na antenie TVP Info.

Dla PSL liczy się jeszcze jeden element, który partia nazywa warunkiem dojścia do normalizacji sytuacji. Jest to przywrócenie posła Michała Szczerby (PO), od którego wykluczenia cała sytuacja się zaczęła.

- Jestem członkiem komisji regulaminowej - podpowiedział poseł PSL. Komisja opiniuje sprawy Regulaminu Sejmu. - Wystarczyło przyjąć rekomendację pozytywną dotyczącą decyzji Marszałka.

Komisja postąpiła w piątek (16 grudnia) odwrotnie i podtrzymała decyzję o wykluczeniu posła Platformy z obrad. To zaogniło konflikt.

Czytaj: Ujazdowski powinien się zdecydować na odejście z PiS?

- Jeden z posłów PiS mógł głosować z opozycją - mówił o tym głosowaniu poseł PSL. Podkreślił, że to pozwoliłoby uspokoić nastroje już na początku. - To by pozwoliło zażegnać tę kwestię.

Władysław Kosiniak-Kamysz pracował z prezydentem w Krakowie

- Nie można tylko bić piany - mówił Zgorzelski. -Trzeba mieć inicjatywy, a nam zależy na nieeskalowaniu konfliktu.

Podkreślił, że właśnie z takim przesłaniem lider formacji odwiedził prezydenta. Ponieważ obaj panowie pracowali w samorządzie Krakowa, znają się. To miało pomóc dojść do pewnego rodzaju zgody.

Zgorzelski jest przekonany, że będzie zgoda. Poseł PSL ma nadzieję, że że nie będą potrzebne protesty pod Sejmem w Wigilię i święta.

- Jeżeli ci ludzie usłyszą, że politycy są gotowi się pogodzić, to mam nadzieję, że nie będzie stania w święta pod Sejmem - kończył temat poseł PSL.

Poniedziałek dał znaki kompromisu

19 grudnia doszło do spotkania miedzy przedstawicielami mediów w Sejmie a kierownictwem parlamentu. Po tym spotkaniu Marszałek Senatu zapowiedział, że do 6 stycznia zostaną zaprezentowane nowe propozycje dotyczące pracy dziennikarzy w parlamencie.

Czytaj: Protestowano przed Pałacem Prezydenckim

- Rozmawiałem z panem marszałkiem Kuchcińskim. Rozmawiałem dziś rano (19 grudnia), rozmawiałem wczoraj (18 grudnia). Pan marszałek Kuchciński podtrzymuje swoje zarządzenie - powiedział Karczewski.

Jak zaznaczył, zgodnie z zapisami konstytucji, zgodnie z obowiązującym prawem, obrady komisji, czyli prac parlamentarnych, będą możliwe do relacjonowania przez dziennikarzy.

- Jutro i pojutrze mamy posiedzenie Senatu, też będzie możliwość uczestnictwa w nim dziennikarzy. Natomiast to, czy zarządzanie pana marszałka będzie jutro o godz. 10 przedłużone czy nie, to jest pytanie do pana marszałka Kuchcińskiego - powiedział Karczewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • rada 2016-12-20 11:56:28
    Warunkiem spokoju jest powtórzenie głosowań nad budżetem państwa w innym przypadku nie będzie spokoju.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA