REKLAMA

Senat: nowelizacja umożliwiająca organizowanie szkoleń przez KSAP do prezydenta

  • Autor: PAP/JS
  • 04 sierpnia 2016 14:12
Senat: nowelizacja umożliwiająca organizowanie szkoleń przez KSAP do prezydenta Senat poparł nowelizację ustawy o KSAP. Teraz czeka ona na podpis prezydenta. (fot. fotolia)

Senat poparł nowelizację ustawy o KSAP, która umożliwia organizowanie przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej szkoleń dla pracowników administracji publicznej.

Za przyjęciem noweli - bez poprawek - głosowało 62 senatorów, 28 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Nowelizacja trafi teraz do podpisu prezydenta.

Obecnie szkolenia dla pracowników administracji publicznej są powierzane przez poszczególne urzędy niezależnym od siebie podmiotom szkoleniowym.

Zgodnie z nowelą przeprowadzenie szkolenia będzie mógł zlecać KSAP m.in. szef Służby Cywilnej - to będą szkolenia centralne w służbie cywilnej.

Czytaj też: Senat za opóźnieniem wejścia w życie nowych zasad dot. ulg dla uczniów i studentów

Warunkiem zlecenia KSAP szkoleń centralnych, nadzorowanych przez szefa SC, ma być wcześniejsze zawarcie porozumienia między dyrektorem szkoły a szefem Służby Cywilnej, w którym określone zostaną zakres, warunki i tryb realizacji szkoleń.

Szkolenia takie mają być finansowane za pomocą dotacji celowej udzielanej KSAP lub z pieniędzy dysponenta środków budżetowych zlecającego szkolenie.

Zdaniem rządu, który był projektodawcą nowych przepisów, efektem tych regulacji powinna być większa liczba szkoleń realizowanych przez KSAP, racjonalizacja samego procesu szkoleń w administracji rządowej i jego ujednolicenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA