REKLAMA

Senior-WIGOR: 149 samorządów dostanie wsparcie od państwa na domy seniora

  • Autor: AT
  • 27 września 2016 12:08
Senior-WIGOR: 149 samorządów dostanie wsparcie od państwa na domy seniora Program Senior-WIGOR to wsparcie gmin w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów dla osób starszych (fot. fotolia)

• Znamy wyniki tegorocznej edycji konkursu na dofinansowanie Dziennych Domów „Senior-WIGOR”.
• Wsparcie otrzyma 146 jednostek samorządu z całego kraju.
• Najwięcej nowych placówek powstanie w województwie dolnośląskim, mazowieckim i śląskim.
• Najwięcej już istniejących placówek zostanie dofinansowanych w województwach: wielkopolskim, mazowieckim i podkarpackim.

W otwartym konkursie ofert w ramach Programu złożono 51 wniosków w module I konkursu (na utworzenie i/lub wyposażenie oraz ewentualne zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior – WIGOR”) oraz 97 w module II konkursu (zapewnienie funkcjonowania już istniejących Dziennych Domów „Senior-WIGOR”).

Dofinansowanie otrzyma 49 jednostek, które ubiegały się o dotację w module I (utworzenie domów) oraz 97 z modułu II.

Najwięcej nowych placówek powstanie w województwie dolnośląskim (6), mazowieckim oraz śląskim (po 5).

Najwięcej już istniejących placówek zostanie dofinansowanych w województwach: wielkopolskim (11), mazowieckim i podkarpackim (po 10).

Czytaj też: Program bezpłatnych leków dla seniorów będzie ewoluował

Jednostki samorządu terytorialnego w tegorocznej edycji mogły się ubiegać o jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie placówki do 80 proc. całkowitych kosztów, ale nie więcej niż 250 tys. zł. Na adaptację budynku przewidziano nie więcej niż 180 tys. zł, natomiast dotację na wyposażenie domu jednorazowo w wysokości nie wyższej niż 70 tys. zł.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA