REKLAMA

Senyszyn rozważa start na szefa SLD i uderza w Palikota

  • Autor: GP
  • 04 listopada 2015 17:54
Senyszyn rozważa start na szefa SLD i uderza w Palikota Była posłanka SLD wystartuje na szefa partii? fot.sld.org.pl

Była posłanka rozważa start i krytykuje inne lewicowe partie.

- Na razie nie jestem na nic zdecydowana, ale nie wykluczam, że gdyby wybory były powszechne, to być może bym wystartowała. Wielu członków partii namawia mnie do tego, dostaję listy, telefony, SMS-y z całej Polski – mówi Joanna Senyszyn, o możliwej kandydaturze w wywiadzie dla portalu natemat.pl.

Była posłanka, znana z mocnej antyklerykalnej retoryki, obecnie jest wiceprzewodniczącą Sojuszu. W ostatnich dniach mocno angażuje się w dyskusję o przyszłości Zjednoczonej Lewicy. Argumentuje, że partie muszą się wypowiedzieć o projekcie politycznej koalicji.

Politycy Lewicy w Sejmie

Była posłanka ironizuje np., że jedynymi lewicowymi politykami, którzy zasiądą w ławach parlamentarnych są osoby skłócone z kierownictwem partii, jak Grzegorz Napieralski.

Ostro o Barbarze Nowackiej

- Barbara Nowacka, jako szefowa Twojego Ruchu, zamiast wtrącać się w wewnętrzne sprawy SLD, powinna się zająć fatalną sytuacją w swojej, rozpadającej się od dłuższego czasu partii, którą SLD na własną zgubę próbował reanimować – napisała, 3 listopada na swoim blogu Senyszyn.

Odnosiła się tymi słowami do medialnych wypowiedzi kampanijnej liderki ZJ, która diagnozowała porażkę z 25 października. Nowacka mówiła, że na najbliższych spotkaniach Twojego Ruchu poprosi o weryfikację swojej pozycji.

- Partia Palikota i Nowackiej nie jest (wiarygodna – red.). TR nie wywiązał się ze zobowiązań finansowych wobec Zjednoczonej Lewicy, co spowodowało brak kilkuset tysięcy złotych na kampanię – oskarżała Senyszyn na swoim blogu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA