REKLAMA

Sieć szpitali, Jarosław Gowin: Mam obawy. Będę zgłaszał poprawki do projektu

  • Autor: PAP/AT
  • 23 lutego 2017 10:12
Sieć szpitali, Jarosław Gowin: Mam obawy. Będę zgłaszał poprawki do projektu Będziemy na ten temat rozmawiać z ministrem Radziwiłłem i z panem prezesem - mówi wicepremier o projekcie szpitali (Jarosław Gowin, fot.twitter.com/Jaroslaw_Gowin)

• Nie jest tajemnicą, że w toku prac nad ustawą zgłaszałem wiele argumentów krytycznych - powiedział wicepremier Jarosław Gowin o projekcie sieci szpitali.
• Nadal mam obawy, czy sieć w takim kształcie, w jakim zaplanowało to Ministerstwo Zdrowia, rzeczywiście ułatwi dostęp Polaków do opieki zdrowotnej i skróci kolejki - dodał.

Rząd przyjął we wtorek (21 lutego) projekt ustawy o utworzeniu tzw. sieci szpitali. Zdanie odrębne zgłosił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, lider Polski Razem.

Zapytany o to wicepremier Gowin powiedział: "Nie jest tajemnicą, że w toku prac nad ustawą zgłaszałem wiele argumentów krytycznych. Minister (zdrowia, Konstanty) Radziwiłł uwzględnił bardzo dużo moich postulatów, ale nadal mam obawy, czy sieć w takim kształcie, w jakim zaplanowało to Ministerstwo Zdrowia, rzeczywiście ułatwi dostęp Polaków do opieki zdrowotnej i skróci kolejki. Dlatego zastrzegłem sobie na posiedzeniu rządu prawo do zgłaszania poprawek w toku prac parlamentarnych".

Czytaj też: Opór w rządzie wobec pomysłu sieci szpitali?

"Na pewno takie poprawki będę zgłaszał - nie tyle jako minister nauki czy wicepremier, ale jako lider jednej z partii koalicji rządowej" - powiedział Gowin.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA