REKLAMA

Sieć Watchdog krytykuje ustawę o ponownym wykorzystywaniu informacji

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 31 grudnia 2015 07:51
 Sieć Watchdog krytykuje ustawę o ponownym wykorzystywaniu informacji Sieć Obywatelska Watchdog Polska złożyła opinię do rządowego projektu ustawy o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego (fot. Flickr-Joel-Penner-CC-BY-2.0)

Do pierwszego czytania w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych skierowano rządowy projekt ustawy o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego. Sieć Obywatelska Watchdog Polska złożyła krytyczną opinię do projektu.

Opinia skierowana została do Marszałka Sejmu oraz posłanek i posłów, pracujących w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Główne zarzuty Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska wobec procedowanego przez Sejm projektu ustawy o ponowny wykorzystywaniu informacji sektora publicznego odnoszą się do następujących uwag:

- przyjęcie definicji „ponownego wykorzystywania informacji publicznej”, która rodzi wątpliwości interpretacyjne i będzie prowadziła do praktycznych problemów związanych z jej stosowaniem;

Czytaj całość tekstu na portalsamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA