REKLAMA

Skuteczna interwencja ministra Patryka Jakiego. Eksmisja wstrzymana

  • Autor: JS
  • 13 października 2016 19:04
Skuteczna interwencja ministra Patryka Jakiego. Eksmisja wstrzymana Wiceminister Patryk Jaki zapowiada, że zrobi co w jego mocy, by pomóc samotnemu ojcu (fot. MS)

• Po interwencji wiceministra Patryka Jakiego została wstrzymana eksmisja w głośnej sprawie samotnego ojca wychowującego niepełnosprawnego syna.
• Pomimo zapłaty za mieszkanie prawie 200 tysięcy złotych, groziła im eksmisja.

Jak informowały media, pan Stefan miał zapłacić deweloperowi 98 proc. ceny za mieszkanie w Świnoujściu. Wraz z ostatnią ratą miał odebrać akt własności, jednak do tego nie doszło z uwagi na długi dewelopera. Z tego powodu syndyk miał zająć mieszkanie, a sąd orzekł eksmisję pana Stefana i jego syna.

Wiceminister Patryk Jaki skierował do Prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie pismo w sprawie postępowania prowadzonego przez komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Świnoujściu. W wyniku wykonanej analizy i wykrytych uchybień Sąd w trybie nadzoru judykacyjnego nad działalnością komornika uchylił termin eksmisji w omawianej sprawie i nakazał komornikowi podjęcie dodatkowych czynności.

Czytaj też: Minister Gliński: Wychowujmy prawdziwych humanistów

W ministerstwie trwa także analiza pozostałych aspektów tej sprawy. Resort otrzymał z Sądu Apelacyjnego ze Szczecina wyjaśnienia związane z postępowaniem o ustanowienie odrębnej własności lokalu na rzecz pana Stefana, badane jest także postępowanie o ogłoszenie upadłości spółki, od której pan Stefan miał nabyć nieruchomość. Po zakończeniu analizy zostanie podjęta decyzja co do dalszych działań.

Wiceminister Patryk Jaki zapowiada, że zrobi co w jego mocy, by pomóc samotnemu ojcu. "Nie może być tak, że schorowana osoba samotnie wychowująca niepełnosprawne dziecko pomimo zapłaty prawie całej kwoty za mieszkanie zostaje bez pomocy i grozi jej eksmisja" - mówi wiceminister Patryk Jaki. "Prawo musi stać po stronie obywatela" - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Henryk Wojtynowski 2016-10-17 08:08:35
    Jestem osobą tak samo oszukaną przez Spółkę z o.o.Fasada II ze Szczecina jak Pan Stefan ,Ojciec ktury opiekuje się niepełno sprawnym synem ,pomimo wywionzania się z umowy Przedwstęmpnej wpisanej aktem notarialnym ,spółka podpisała umowę na kredyt z Bankiem Pocztowym i zażądała wraz z Bankiem zmiany treści umowy i zmianę ceny ,wcześniej ustalonej ktura nie ulegnie zmianie ,ale zostaliśmy nietylko oszukani przez spółkę również nas oszukali adwokaci ,którzy nawet niezapoznali się z treścią wniosku spółki o upadłość likwidacyjną .My niezostaliśmy przez spółkę powiadomieni ,we wniosku są zawarte poświadczenia nieprawdy w dokumentach przez składającego wniosek ,są stwierdzenia mijajàce się z dowodami zgromadzonymi w postépowaniu upadłošciowym i w pozwach wniesionych do sądów przed wniesieniem wniosku o upadłośč z dokumentów zgromadzonych w sądach jasno wynika iż upadłošć ta niema nic wspólnego z upadłością wolnorynkową .To poprostu zorganizowane przestęmpstwo w którym pośrednio brali udział adwokaci działający na szkodę swoich klijentów SZOK !!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA