REKLAMA

Sławomir Neumann: Pomnik smoleński może zakończyć podział społeczeństwa

  • Autor: PAP/AT
  • 02 listopada 2017 13:05
Sławomir Neumann: Pomnik smoleński może zakończyć podział społeczeństwa Sławomir Neumann uważa, że pomnik smoleński powinien powstać (fot.Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Pomnik smoleński powinien powstać, żeby być może, próbować zakończyć ten spór i może to zakończy podział społeczeństwa - powiedział szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.

Neumann w RMF FM, odnosząc się do pomysłu Rafała Trzaskowskiego z PO dotyczącego zorganizowania w czasie wyborów samorządowych w Warszawie referendum w sprawie pomników smoleńskich, powiedział, że jest to "interesujące".

"Uważam, że taki pomnik w Warszawie powinien powstać, żeby też, być może, warto próbować zakończyć ten spór i ten podział społeczeństwa. Jest oczywiście pytanie, w którym miejscu" - mówił polityk odpowiadając na pytanie, czy pomnik powinien stanąć w centrum Warszawy.

Czytaj też: Gdzie będą stały i jak będą wyglądały pomniki smoleńskie?

"Część ludzi zgadza się z pomysłem pomnika przed Pałacem Prezydenckim, część się nie zgadza, dlatego warto zawsze zapytać" - mówił Neumann.

Część ludzi zgadza się z pomysłem pomnika przed Pałacem Prezydenckim, część się nie zgadza, dlatego warto zawsze zapytać - powiedział Neumann (Sławomir Neumann, fot. Michał Józefaciuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

Komitet Społeczny Budowy Pomników zaproponował, by monumenty stanęły w bliskim otoczeniu Pałacu Prezydenckiego: pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, natomiast pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej - u zbiegu ulic: Krakowskie Przedmieście i Karowej na skwerze ks. Twardowskiego.

W piśmie, które poseł PiS Jacek Sasin w imieniu Komitetu Społecznego Budowy Pomników skierował do przewodniczącej Rady Miasta Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej (PO), zaapelowano o przygotowanie i przedłożenie uchwał ws. lokalizacji dwóch pomników: Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Zaapelowano też, by uchwały zostały przedłożone pod głosowanie na najbliższej sesji rady, która odbędzie się 16 listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Madera 2017-11-03 07:48:32
    ODP.MARKU KAŻDY ŻYD W POLITYCE POLSKI,TO GNIDA. Co wybudują te pomniki niech, ochronę zatrudnią, bo będą zanieczyszczone non stop.....ZASŁUGI DLA POLSKI BĘDĄ MIAŁY I WYGLĄD I ZAPACH ......!
  • Marek.S 2017-11-02 13:59:24
    Neumann to największa gnida w Platformie Obywatelskiej, za rządów PO-PSL wykiwał własną Premier Ewe Kopacz , jako Niemiec poza prawem lobbując bezprawie zwąchał biznes lepszy jak w Totka na masowych zmianach gruntów rolnych wszystkich klas na cele nie rolnicze, gdzie nikt nie otrzymał stosunku prawnego wobec ewidencji gruntów. Kasta przestępcza PO-PSL w 2015roku przegrała podwójnie wybory.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA