REKLAMA

SLD: najpierw samorządy, za rok parlament

  • Autor: PAP/rs
  • 24 marca 2018 18:37
SLD: najpierw samorządy, za rok parlament (Fot. Youtube.com)

- Wypadliśmy z Sejmu przez własną głupotę i arogancję, wyciągnęliśmy wnioski. Za rok wrócimy do parlamentu, innej możliwości nie przewiduję - zapowiedział w sobotę w Opolu przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Podczas sobotniej konferencji prasowej lider SLD zapewniał, że jego partia jest dobrze przygotowana do nadchodzących wyborów.

- Oprócz PiS, PO i PSL jesteśmy jedyną partią, która może samodzielnie wystawić odpowiednią liczbę kandydatów. W nadchodzących wyborach (samorządowych - red.) będzie nas reprezentowało 16 tys. kandydatów. Wystartujemy w 340 powiatach i 87 okręgach wyborczych do sejmików wojewódzkich. (...) Na listach do samorządów mają znaleźć się wszyscy nasi posłowie z poprzedniej kadencji - powiedział Czarzasty.

Dodał: - Wypadliśmy z Sejmu przez własną głupotę i arogancję, wyciągnęliśmy wnioski. Za rok wrócimy do parlamentu, innej możliwości nie przewiduję.

Lider SLD poinformował, że jego partia udzieli wsparcia Monice Jaruzelskiej w walce z tzw. ustawą degradacyjną, czyli o pozbawianiu stopni wojskowych osób - również pośmiertnie - które "sprzeniewierzyły się polskiej racji stanu", chodzi np. o gen. Wojciecha Jaruzelskiego i gen. Czesława Kiszczaka - członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

- Ustawa może dotknąć nawet 150 tys. oficerów wojska aktywnych przed 1990 r. Za chwilę jednak na celowniku rządzących mogą znaleźć się sędziowie, prokuratorzy i być może nauczyciele. Polityka historyczna to dla SLD ważna sprawa. Nie ma stulecia państwa polskiego bez 45-lecia Polski ludowej, choć zdajemy sobie sprawę także z faktu, że przed 1990 r. oprócz rzeczy dobrych miały też miejsce wydarzenia bardzo złe - podkreślał Czarzasty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA