REKLAMA

SLD otworzy w Łodzi Kancelarię Obrony przed PiS

 • Autor: PAP/JS
 • 19 grudnia 2016 17:10
SLD otworzy w Łodzi Kancelarię Obrony przed PiS Wiceszef SLD Tomasz Trela (fot. uml.lodz.pl)

• SLD otworzy w Łodzi Kancelarię Obrony przed Prawem i Sprawiedliwością.
• Ma ona świadczyć pomoc prawną obywatelom, którzy czują się poszkodowani w wyniku ustaw bądź rozporządzeń przyjętych przez Prawo i Sprawiedliwość.

"Odbieramy bardzo dużo sygnałów od mieszkańców Łodzi i regionu: ludzie boją się, jak decyzje PiS będą wpływać na ich dalsze funkcjonowanie. Dlatego zdecydowaliśmy, że od 2 stycznia w siedzibie SLD w Łodzi ruszy Kancelaria Obrony przed Prawem i Sprawiedliwością" - podkreślił wiceszef SLD Tomasz Trela na konferencji w Łodzi.

Każdy mieszkaniec regionu będzie mógł w Kancelarii poskarżyć się lub złożyć wniosek, który będzie rozpatrzony. Będzie udzielona porada prawna czy skierowany pozew do sądu na decyzję, która została przyjęta w drodze ustawy bądź rozporządzenia przez PiS" - dodał.

Według Treli chodzi m.in. o ustawy odbierające emerytury osobom, które "nawet jeden dzień pracowały w czasach PRL w milicji, czy innych służbach".

"To niekonstytucyjne, niesprawiedliwe, niemniej widzimy, że ten walec PiS-owski jedzie zdecydowanie i ostro. Mam obawy, czy kolejna ustawa przyjęta przez PiS nie będzie dotyczyła np. lekarzy i będą im odbierane emerytury, bo jakiś lekarz w czasie PRL leczył kogoś z PZPR" - zaznaczył.

Trela podkreślił jednocześnie, że w obecnej sytuacji Trybunał Konstytucyjny, który "powinien być ostoją demokratycznego państwa nawet nie może tego zweryfikować, bo zaraz będzie w rękach prezesa Kaczyńskiego".

Zaprosił też do współpracy wszystkie partie opozycyjne. Zdaniem Treli najlepszym rozwiązaniem byłoby powołanie podobnych kancelarii w siedzibach PO, Nowoczesnej, Partii Razem oraz KOD.

"Myślę, że pomoc dla mieszkańców będzie konieczna, a skoro nie mogą jej udzielić organy państwa, które są ukierunkowane tylko na jedną myśl, to opozycja powinna się łączyć. Tak, jak łączymy się na manifestacjach, podczas marszów, tak powinniśmy się jednoczyć w pomocy dla mieszkańców" - zaznaczył.

SLD chce, aby w łódzkiej kancelarii pomoc świadczyli "znani prawnicy z tytułami naukowymi, którzy są kompetentni, fachowi i przestrzegają przepisów prawa". Działacze przedstawią ich nazwiska na początku stycznia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (3 komentarzy)

 • iga 2016-12-21 01:31:22
  myślałam ,ze SLD jest mądrzejsze , nawet chcialam na nich głosowac ,gdyby nie Nowacka . Jak dobrze ,ze tego nie zrobiłam. Jednak tez dostali głupawki
 • Leszek 2016-12-19 17:30:07
  Trzeba takze powolac komitet obrony przed Panem Tomaszem z Lodzi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA