REKLAMA

SLD stawia ultimatum: Albo publikacja orzeczenia TK, albo Trybunał Stanu

  • Autor: PAP/JS
  • 11 marca 2016 13:13
SLD stawia ultimatum: Albo publikacja orzeczenia TK, albo Trybunał Stanu Czarzasty zapowiada wniosek o postawienie Beaty Szydło przed Trybunałem Stanu (fot. sld.org.pl)

• SLD wezwało premier Beatę Szydło do opublikowania orzeczenia TK.
• Jeśli publikacji nie będzie, SLD ma gotowe pismo wzywające kluby opozycyjne do wspólnego wystąpienia z wnioskiem o postawienie szefowej rządu przed Trybunałem Stanu - oświadczył szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

"Uważamy, jako SLD, że nieopublikowanie wyroku TK, to ewidentne łamanie prawa. Uważamy, że ten stan nie może się utrzymywać dalej. Apelujemy do pani premier Beaty Szydło o opublikowanie tego wyroku" - mówił Czarzasty podczas piątkowej konferencji prasowej.

Dodał, że jeśli nie będzie publikacji, to jego ugrupowanie ma przygotowany wniosek do wszystkich szefów opozycyjnych klubów parlamentarnych, by wystąpili razem i "by został zgłoszony wniosek o Trybunał Stanu" dla szefowej rządu.

Wniosek o postawienie premiera lub ministra przed Trybunałem Stanu może złożyć co najmniej 1/4 (115) posłów.

Czytaj: PO i Nowoczesna razem w sobotnim proteście przed siedzibą TK w Warszawie

Szef SLD poinformował ponadto, że na ręce pana prezydenta Andrzeja Dudy przekaże wniosek o zwołanie okrągłego stołu ws. sytuacji w kraju. Pismo w tej sprawie ma zostać wysłane też do marszałków Sejmu i Senatu oraz szefów partii.

"Nasza propozycja, to propozycja pojednania i odbycia poważnej rozmowy na temat przyszłości tego, co będzie w Polsce" - powiedział Czarzasty. Podkreślił, że według SLD, największym w tej chwili zagrożeniem dla Polski jest skłócenie społeczeństwa. "Nie ma innej drogi niż usiąść przy jednym stole i wspólna dyskusja o przyszłości" - powiedział szef SLD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • źródło 2016-03-11 13:46:18
    Mimo całego szacunku dla inteligencji Pana Czarzastego wypada skomentować, że ten ruch potwierdza powszechną opinię, że SLD powołało do życia Trybunał Konstytucyjny, by stał na straży postkomunistycznej nomenklatury i układów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA