REKLAMA

SLD szykuje się do wyborów samorządowych i parlamentarnych. Nie wyklucza integracji lewicy

  • Autor: PAP/JS
  • 25 lutego 2016 19:01
SLD szykuje się do wyborów samorządowych i parlamentarnych. Nie wyklucza integracji lewicy Dzięki strukturom samorządowym partia zamierza wprowadzać programy in vitro, poszerzyć uprawnienia w Karcie Seniora (fot. sld.org.pl)

• SLD będzie się szykować do wyborów samorządowych i parlamentarnych.
• Sojusz jest otwarty na integrację lewicy i nie wyklucza, że w następnych wyborach do Sejmu pojawi się w ramach wspólnego komitetu z innymi ugrupowaniami lewicy.
• Dzięki strukturom samorządowym partia zamierza wprowadzać programy in vitro, poszerzyć uprawnienia w Karcie Seniora oraz realizować swój autorski program mieszkaniowy.

Włodzimierz Czarzasty przyjechał w czwartek, 25 lutego, do Szczecina w ramach - jak mówił - zaplanowanych do końca lutego wizyt we wszystkich regionach kraju. Zapowiedział, że do końca miesiąca chce uporządkować wszystkie sprawy w SLD" i ustalić plan działań na najbliższą przyszłość.

Przypomniał, że Sojusz liczy 23 tys. płacących składki członków. "Nie ma takiej możliwości w przypadku tak dużej partii (...), by ktokolwiek gasił światło" - zaznaczył. Dodał, że partia przygotowuje się wpierw do najbliższych wyborów samorządowych, a potem parlamentarnych.

Szef Sojuszu przypominając, że powstanie przed kilkoma dniami Inicjatywy Polska, nowego lewicowego ogólnopolskiego stowarzyszenia, która - jego zdaniem - jednocześnie zakończyła funkcjonowanie na polskiej scenie politycznej Twojego Ruchu i Zjednoczonej Lewicy, nie oznacza jeszcze, że dojdzie do zjednoczenia lewej strony politycznej. Pewnie to nie ostatnia struktura, która powstanie przed wyborami parlamentarnymi - dodał. Podkreślił jednak, że Sojusz jest otwarty na integracje lewicy.

Lider SLD zapowiedział, że jego ugrupowanie, które znalazło się poza parlamentem będzie realizować inicjatywy ogólnopolskie przez swe struktury samorządowe. Mamy struktury w 300 powiatach i drugą, po Platformie, liczbę prezydentów miast - powiedział.

Dzięki strukturom samorządowym partia zamierza wprowadzać programy in vitro, poszerzyć uprawnienia w Karcie Seniora oraz realizować swój autorski program mieszkaniowy "500 zł brutto na mieszkanie dla młodego pokolenia". Pieniądze te - według pomysłu SLD - miałyby trafiać co miesiąc do młodych na spłatę kredytów mieszkaniowych czy wynajęcie mieszkania. Partia zamierza szczegóły tych programów zaprezentować w kwietniu na konwencji samorządowej samorządowców SLD z całego kraju.

Czarzasty zapowiedział też, że chce zamknąć w partii dyskusje na temat spraw finansowych, w tym niejasności związanych ze sprzedażą siedziby SLD na ul. Rozbrat w Warszawie.

W sposób transparentny i uczciwy ta sprawa powinna być wyjaśniona do końca - podkreślił.

W 2011 r., gdy jego szefem był Grzegorz Napieralski, Sojusz sprzedał swą siedzibę za 35 mln zł. Niektórzy działacze dopytywali potem, co się stało z pieniędzmi z tej transakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA