REKLAMA

Ślubowanie nie będzie potrzebne? Platforma poprosi TK o opinię

  • Autor: MIW
  • 31 marca 2016 22:33
Ślubowanie nie będzie potrzebne? Platforma poprosi TK o opinię Punktem wyjścia musi być naprawa tego, co zepsute - stwierdził Adam Szejnfeld. (Fot. : www.parlamentarny.pl)

• Sędziowie wejdą w skład Trybunału mimo braku ślubowania?
• Platforma twierdzi, że takie wyjście z sytuacji może zażegnać kryzys konstytucyjny.
• Jesteśmy gotowi na rozmowy odnośnie nowego prawodawstwa – mówi poseł Szejnfeld.

- To próba udzielenia pomocy prezesowi Kaczyńskiemu, żeby z twarzą wyszedł z sytuacji – tak Adam Szejnfeld, europoseł i polityk Platformy Obywatelskiej komentował na antenie TVN w programie „Fakty po Faktach” pomysł, by Trybunał Konstytucyjny zbadał zgodność z Europejską Konwencją Praw Człowieka Rady Europy tego punktu ustawy o Trybunale, który mówi, że osoba wybrana na stanowisko sędziego TK składa w ciągu 30 dni od dnia wyboru ślubowanie wobec prezydenta RP.

- Jeżeli sam (Kaczyński – przy. red.) nie może poprosić prezydenta, by przyjął ślubowanie, to może można dokonać takiej interpretacji, że to ślubowanie nie jest potrzebne i wtedy ci trzej sędziowie (wybrani jeszcze przez poprzedni sejm – przyp. red.) staliby się nimi faktycznie. I mielibyśmy kryzys konstytucyjny za sobą i moglibyśmy przejść do pracy nad przyszłością – tłumaczył Szejnfeld. Jak dodał jeżeli będąca przedmiotem sporo trójka sędziów stanie się członkami TK, to „przy chęci prezesa Kaczyńskiego” Platforma jest gotowa na rozmowy odnośnie nowego prawodawstwa, a być może nawet zmian w Konstytucji.

- Ale sine qua non jest naprawa tego, co jest zepsute – zaznaczył Szejnfeld.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Ton 2016-04-12 22:58:59
    Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland Której słowo całą prawdę nam odkryło Że są po to te protesty w państwie Poland Żeby było proszę państwa tak jak było * Brać garściami zamówienia i dotacje Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację Żeby było proszę państwa tak jak było * Na posadach by państwowych się uwłaszczyć Wziąć odprawę siedem baniek, że aż miło Za granicą w pas się kłaniać oraz płaszczyć Żeby było proszę państwa tak jak było * By ustawę można było kupić w Sejmie Na cmentarzu żeby coś się załatwiło Wiara prosi i domaga się uprzejmie Żeby było proszę państwa tak jak było * Demokracji dzielnie broni Gross Jan Tomasz On też pragnie, żeby nic się nie zmieniło Gdy oczernić trzeba Polskę, zawsze go masz Żeby było proszę państwa tak jak było * Jest, a jakże i przemawia Lis na żywo Protestuje, żeby mu się nie skończyło W telewizji wypasione sute żniwo Żeby było proszę państwa tak jak było * Protestuje jak należy Urban Jerzy Przyznam szczerze, że mnie wcale nie zdziwiło Larum grają więc z pomocą i on bieży Żeby było proszę państwa tak jak było * Ale naród jednak rozum ma nielichy I w wyborach zdecydował głosów siłą By odsunąć towarzystwo to od michy I nie będzie proszę państwa tak jak było!
  • Polska się przebudziła! 2016-04-01 08:47:58
    Było to jasne od samego początku, dlaczego zwlekaliście?macie trzech sędziów TK legalnie wybranych przez sejm poprzedniej kadencji, wyrok powyższe potwierdza,zróbcie to przed 06.04.2016 debatą w KE o sytuacji w polsce zobaczymy co z tego wyjdzie! PiS namieszał!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA