REKLAMA

Sojusz Lewicy Demokratycznej apeluje o sprzeciw wobec PiS

  • Autor: PAP/GP
  • 26 listopada 2015 18:46
Sojusz Lewicy Demokratycznej apeluje o sprzeciw wobec PiS Politycy SLD zaapelowali o konsolidację wokół obrony demokracji (Joanna Senyszyn, fot. sld.org.pl))

Wyeliminowani z parlamentu politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej apelują do obywateli o sprzeciw wobec działań rządu Prawa i Sprawiedliwości.

- Opozycja mogąca zablokować plany Jarosława Kaczyńskiego musi powstać poza Sejmem, ponieważ ta parlamentarna jest niezdolna do przeciwstawienia się działaniom władzy - przekonuje zarząd krajowy SLD w przyjętej w czwartek uchwale.

W przyjętym podczas nadzwyczajnego posiedzenia zarządu stanowisku SLD czytamy m.in., że PiS wdraża w życie własną wizję państwa.

- To państwo konserwatywne, opresyjne, dzielące obywateli na gorszych i lepszych - napisali członkowie zarządu krajowego partii.

SLD o pierwszych wydarzeniach VIII kadencji

Jak dodali, w ciągu 10 dni od powołania rządu Beaty Szydło doszło do zamachu na Trybunał Konstytucyjny, próby stosowania cenzury prewencyjnej w kulturze, zapowiedzi naruszenia niezależności mediów publicznych, upolitycznienia służb specjalnych oraz do bezprecedensowej ingerencji Prezydenta RP w wymiar sprawiedliwości poprzez ułaskawienie osoby nieskazanej prawomocnym wyrokiem sądu.

- Nakładają się na to liczne przejawy antyeuropejskiej polityki zagranicznej, obiektywnie ograniczającej szanse rozwojowe Polski - ocenili autorzy uchwały.

Apel władz Sojuszu

Politycy SLD zaapelowali do obywateli, partii politycznych, związków zawodowych i organizacji pozarządowych o konsolidację wokół obrony demokracji, rozumianej także jako ochrona praw mniejszości przed tyranią większości. Zadeklarowali również wszelką pomoc dla oddolnych inicjatyw obywatelskich broniących praw i wolności obywatelskich.

Jak podkreśliła w wypowiedzi dla PAP wiceprzewodnicząca Sojuszu Paulina Piechna-Więckiewicz, partia planuje w najbliższym czasie zarówno przyłączać się do inicjatyw organizowanych oddolnie, jak i inicjować własne działania - "czy to w postaci marszów, czy demonstracji, i tym podobnych".

W uchwale władz SLD zapowiedziano też stanie na straży konstytucji, która - jak oceniła Piechna-Więckiewicz - ma niezwykły mandat, dlatego że została zatwierdzona w ogólnonarodowym referendum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wstyd 2015-12-23 17:57:24
    NIech sie ten wstyd z ta partia PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC ktora wstyd i chanbe dla polski przynosi skonczy zlikwidowac ja dyktatorzy.
  • prawda wypłynęła 2015-11-26 20:27:20
    Pogubili się PiS należy przyznać, społeczeństwo pluje w kierunku prawicy, może powinien wejść Jarosław Kaczyński do któregoś z Supermarketów i przekonać się osobiście. Nieprawdopodobne lecz prawdziwe, w bardzo krótkim czasie zniszczyli prace i pokładane na zmianę nadzieje w kierunku dobra Nas wszystkich.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA