REKLAMA

Solidarność Kompanii Węglowej pisze do Beaty Szydło: Oczekujemy dobrych zmian w górnictwie

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 10 lutego 2016 16:09
Solidarność Kompanii Węglowej pisze do Beaty Szydło: Oczekujemy dobrych zmian w górnictwie Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej wystosowała pismo do premier Beaty Szydło (fot. PTWP/Andrzej Wawok)

· Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej wystosowała pismo do premier Beaty Szydło.
· NSZZ Solidarność apeluje o podjęcie działań mających na celu realizację zapowiedzi PiS dotyczących dobrych zmian w górnictwie.

Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej wystosowała pismo do premier Beaty Szydło. W piśmie napisano: Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej SA zwraca się do Pani Premier o podjęcie działań mających na celu realizację zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości dotyczących dobrych zmian w górnictwie i działań naprawczych zarówno w naszej spółce, jak i w całej branży.

Deklaracje przedstawicieli Waszej formacji w trakcie kampanii wyborczej, a także po wyborach wyraźnie wskazywały, że w procesie naprawczym priorytetem będą zmiany systemowe i że rządzący zrobią wszystko, aby te zmiany nie odbywały się kosztem drastycznego zmniejszenia bezpieczeństwa socjalnego pracowników górnictwa, a wszystkie trudne problemy będą rozwiązywane w drodze dialogu.

Tymczasem Zarząd Kompanii Węglowej robi odwrotnie, co nosi wręcz znamiona prowokacji, mającej na celu wywołanie niepokojów społecznych wśród załogi. 29 stycznia 2016 roku zarząd KW wypowiedział porozumienie z 17 lipca 2015 roku, które gwarantowało nam przejście do Nowej Kompanii na podstawie art. 23.1 K.p. Jednocześnie poinformował nas o konieczności ograniczenia wynagrodzeń w ciągu dwóch lat o prawie 1200 zł miesięcznie!

Takie postępowanie zarządu budzi uzasadnione wzburzenie wśród załóg kopalń Kompanii Węglowej i głębokie rozczarowanie postępowaniem przedstawicieli rządu, od których oczekiwali spełnienia zapowiedzi o dobrych zmianach w górnictwie i o rozwiązywaniu trudnych problemów w duchu dialogu społecznego - zaznaczyła kompanijna Solidarność.

Związkowcy z Solidarności podkreślili, że oczekują, iż nadzorujący proces naprawy górnictwa w imieniu Prawa i Sprawiedliwości dotrzymają słowa i skupią się na wdrażaniu dobrych zmian - począwszy od audytu w branży, przeglądu koncesji, ograniczenia importu węgla, zmian w prawie górniczo-geologicznym oraz zmniejszenia obciążeń publiczno-prawnych przez wdrożenie procesu powiązania przedsiębiorstw górniczych z energetyką po inwestycje w nowe technologie.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • prawda jest okrutna! 2016-02-11 15:14:59
    Gdzie byliście wcześniej jak SLD zniszczyło najnowocześniejszy zmodernizowany, największy Zakład Koksowniczy w Zabrzu. Ministerstwo Środowiska w związku z, przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej przed 1maja 2004roku w obawie o zbyt wysoką emisję spalin wydało rozporządzenie mające na celu wygaszenie pieców żeliwnych, kilka dni później po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej wydano kolejne rozporządzenie z Ministerstwa Środowiska mające na celu uruchomienie ponowne pieców które oczywiście popękały, miliardy złotych się rozpłynęły Zakład zrównano z ziemią. Kopalnie węglowe Państwowe nie posiadają na zwałach zalegającego węgla grubego, tylko miał i muł z którego wcześniej produkowano wysokiej klasy koks, przyjazny dla środowiska, eksportowany za dewizy do Stanów Zjednoczonych i Kanady itd. Podczas II wojny światowej na Zakłady spadło ponad 200bomb nawet Niemcom nie udało się ich zniszczyć, SLD okazało się lepsze w niszczeniu majtku narodowego jak Niemcy Hitlerowskie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA