REKLAMA

Solidarność: Senatorzy powinni przywrócić PIP 8 mln zł

  • Autor: Pulshr.pl/JS
  • 05 lutego 2016 12:19
Solidarność: Senatorzy powinni przywrócić PIP 8 mln zł Zdaniem Solidarności zmniejszanie środków finansowych na PIP to brak woli walki z nadużyciami i patologią na rynku pracy (Fot.: Flickr, Stuart Richards, CC2.0)

• Najnowszy projekt ustawy budżetowej na rok 2016 przewiduje ograniczenie finansowania Państwowej Inspekcji Pracy o blisko 8 mln zł.
• NSZZ "Solidarność" sprzeciwia się temu ograniczeniu.
• W skierowanym do marszałka Senatu piśmie, związek wnosi o uwzględnienie swoich uwag i zastrzeżeń w pracach Senatu nad tą ustawą.

– 22 lutego wejdzie w życie zmieniona ustawa Kodeks pracy, która nakłada na PIP dodatkowe obowiązki – czytamy w stanowisku prezydium komisji krajowej "Solidarności".

W stanowisku zwraca się również uwagę, że na etapie konsultacji społecznych znajduje się projekt ustawy ministra rodziny, pracy i polityki społecznej o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz ustawy o PIP, nakładający dodatkowe obowiązki i uprawnienia. Celem tych zmian jest przeciwdziałanie patologiom rynku pracy, dlatego PIP wymaga wzmocnienia.

– Zwiększanie z jednej strony zadań i uprawnień Inspekcji przy jednoczesnym zmniejszaniu środków finansowych na jej działanie tworzy wrażenie realnego braku woli walki z nadużyciami i patologią występującymi na rynku pracy – czytamy w stanowisku.

Czytaj całość na pulshr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA