REKLAMA

Sondaż: Kaczyński premierem? Polacy wolą kogoś innego

  • Autor: GP
  • 23 września 2016 08:01
Sondaż: Kaczyński premierem? Polacy wolą kogoś innego Spośród pytanych nawet nie co dziesiąty chce Jarosława Kaczyńskiego jako premiera RP. (fot.:facebook.com/pisorgpl)

• W sondażu TNS, opublikowanym w piątek (23 września), respondenci wolą na stanowisku premiera widzieć Beatę Szydło (25,9 proc) niż Jarosława Kaczyńskiego (7,7 proc.)
• Inny, ważny polityk PiS na fotelu premiera, którego część pytanych chciałaby zobaczyć jako szefa rządu to Mateusz Morawiecki (9,2 proc.).

W kończącym tydzień (23 września) wydaniu Faktu można było przeczytać duży artykuł poświęcony możliwej zmianie na stanowisku premiera. W zatytułowanym "Polacy nie chcą Kaczyńskiego" materiale pojawiają się wyniki sondażu wykonanego przez TNS Polska.

- Działacze PiS knują i knują, jak pozbyć się pani premier - można przeczytać na czołówce gazety. - Próbują też namówić - bez skutku - Jarosława Kaczyńskiego by został szefem rządu. On jednak wie co robi i nie pali się do premierowania - kończy krótki wstęp redakcja.

W sondażu na pytanie o pozostanie premierem przez Szydło za odpowiada 25,9 proc. pytanych. Osobę Mateusza Morawieckiego na czele rządu chce widzieć 9,2 proc. pytanych. Lidera PiS w gabinecie przy Alejach Ujazdowskich chce widzieć 7,7 proc. pytanych.

W dalszej części artykułu wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński przekonuje, że decyzja o tym kto będzie premierem się nie zmieni, bo "zaplecze polityczne nie widzi powodów do zmian."

Jarosław Kaczyński wskazał Beatę Szydło na premiera RP w początkach kampanii wyborczej do Sejmu w 2015 roku. Przyczynkiem do tej decyzji miała być wygrana prezydentury przez Andrzeja Dudę, Szydło była jego szefową sztabu wyborczego. Jarosław Kaczyński oparł kampanię wyborczą w obu elekcjach w 2015 roku na tandemie Duda - Szydło.

Andrzej Duda powołał Beatę Szydło na premiera 16 listopada 2015 r. We wrześniu mija dziesiąty miesiąc sprawowania przez nią urzędu prezesa Rady Ministrów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA